Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Raport rynkowy – najistotniejsze wydarzenia w bieżącym tygodniu. Rynek walutowy i rynek akcji

|
selectedselectedselected
Raport rynkowy – najistotniejsze wydarzenia w bieżącym tygodniu. Rynek walutowy i rynek akcji | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W tym tygodniu w kraju o 14:00 w poniedziałek NBP opublikuje dane o kwietniowej inflacji bazowej. Szacujemy, że inflacja bez cen żywności i energii wzrośnie z 6,9% r/r do 7,7% r/r. We wtorek GUS pokaże szybki szacunek PKB za 1Q’22. Oczekujemy dynamiki na poziomie 8,3% r/r, przy konsensusie PAP 8,1% r/r.

W piątek poznamy pierwszą partię krajowych danych miesięcznych za kwiecień, o produkcji przemysłowej, inflacji PPI oraz sytuacji na rynku pracy w sektorze przedsiębiorstw. Te powinny pokazać, że koniunktura jest wciąż rozgrzana i towarzyszą jej wysokie presje infalcyjne. Spodziewamy się dynamiki produkcji przemysłowej na poziomie 13,3% r/r, przy konsensusie PAP 15,5% r/r i marcowej dynamice 17,3% /r. PPI naszym zdaniem będzie rosła o 21,2% r/r, wobec 20% r/r w marcu. Konsensus PAP jest ustawiony nieco niżej – na 20,7% r/r. Dane z rynku pracy naszym zdaniem pokażą utrzymująca się presję płacową i przeciętne wynagrodzenie pokaże wzrost 12,3% r/r, zbliżony do marcowego (12,4% r/r). Konsensus PAP jest zbliżony do naszych oczekiwań (12,6% r/r). Przeciętne wynagrodzenie naszym zdaniem wzrośnie o 2,7% r/r wobec 2,4% r/r w marcu i konsensusu PAP 2,8% r/r.

Raport rynkowy – Sprawdź, najistotniejsze wydarzenia w bieżącym tygodniu. Rynek walutowy i rynek akcji  - 1Raport rynkowy – Sprawdź, najistotniejsze wydarzenia w bieżącym tygodniu. Rynek walutowy i rynek akcji  - 1

Za granicą w poniedziałek opublikowany zostanie majowy indeks NY Empire State – konsensus zakłada spadek z 24,6 do 15.

Reklama

We wtorek poznamy drugi szacunek PKB strefy euro za 1Q’22 oraz kwietniowe dane o sprzedaży i produkcji przemysłowej z USA.

W środę spłyną szczegółowe kwietniowe dane dot. HICP w strefie euro oraz garść kwietniowych statystyk z amerykańskiego rynku nieruchomości (nowe pozwolenia na budowy domów, rozpoczęte budowy).

W czwartek EBC opublikuje minutes z kwietniowego posiedzenia. Tu rynek będzie doszukiwał się dyskusji na temat możliwych scenariuszy przyspieszenia/spowolnienia bazowego scenariusza zacieśniania polityki monetarnej (koniec QE w 3Q’22, stopy w górę wkrótce potem). Również w czwartek opublikowany zostanie majowy wskaźnik koniunktury Philly Fed.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Biuro Maklerskie Alior Bank SA - komentarze i raporty

Biuro Maklerskie Alior Bank SA - komentarze i raporty

Biuro Maklerskie Alior Banku prowadzi działalność maklerską na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Jesteśmy bezpośrednim uczestnikiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Działamy jako wydzielona organizacyjnie jednostka w strukturach Alior Banku. Od początku działalności Biuro Maklerskie Alior Banku świadczy kompleksowe usługi w zakresie rynku kapitałowego, kładąc szczególny nacisk na profesjonalizm, innowacyjność, bezpieczeństwo, kulturę obsługi oraz rozwój alternatywnych kanałów dystrybucji.


Reklama
Reklama