Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Odczyty PMI jedyną szansą dla euro (EUR)? Kurs złotego (PLN) zamarł po danych z kraju

|
selectedselectedselected
Odczyty PMI jedyną szansą dla euro (EUR)? Kurs złotego (PLN) zamarł po danych z kraju
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Brak impulsów globalnych sprzyja SPW

Słabe dane z krajowej koniunktury mogły delikatnie wesprzeć rodzime obligacje. To wsparcie nie było jednak silne i miało wartość ok. 2-3 pb. spadku na dochodowości 10Y SPW. W kolejnych godzinach, w neutralnym środowisku zewnętrznym pojawił się dodatkowy popyt polskie papiery, co sprowadziło rentowność środka i długiego końca krajowej krzywej o kolejne 7-8 pb. w dół. Zmniejszeniu uległ również spread między SPW i czeskimi obligacjami (na 10Y o ok. 4 pb.). Ostatecznie dochodowość polskiego długu obniżyła się na głównych węzłach o 8, 9 oraz 11 pb. do odpowiednio 5,27% (2Y), 5,57% (5Y) oraz 5,76% (10Y). Marża ASW pozostała na zbliżonym do piątkowego poziomie (41 pb.).

Po wczorajszym umocnieniu krajowych papierów spodziewamy się względnie stabilnego handlu z potencjałem do kontynuacji wczorajszego ruchu. W kolejnych godzinach notowania SPW na 10Y będą prawdopodobnie przebiegać w przedziale 5,70-5,75%.

 

EURUSD czeka na kolejne odczyty makro

Od połowy miesiąca wycena euro do dolara zakotwiczyła się w przedziale 1,06-07. Wczorajszy handel nie naruszył tego zakresu wahań. Prawdopodobnie rynek czeka na silniejsze impulsy ze strony danych makro. Teoretycznie potencjał do wybicia z konsolidacji mogą mieć dzisiejsze odczyty PMI. Jednak biorąc pod uwagę obserwowaną w minionych dniach odporność EURUSD na sygnały zewnętrzne scenariuszem bazowym w najbliższych godzinach pozostaje konsolidacja.

Reklama

 

Zobacz także: Kurs złotego (PLN) wrócił na właściwe tory. Eurodolar (EUR/USD) czeka na dane z Eurolandu

 

EURPLN względnie stabilny

Wyraźnie gorsze od konsensusu dane z krajowej gospodarki chwilowo zaburzyły wczorajszymi notowaniami złotego. EURPLN wybił się powyżej 4,32 i po publikacji odczytów GUS przetestował okolicę 4,33. Osłabienie polskiej waluty było również widoczne na PLNHUF oraz PLNCZK. Presja na złotego była jednak krótkotrwała i ostatecznie handel na euro zakończył się na poziomie 4,3170 (+0,17%). Pierwsze wtorkowe kwotowania na prze są zbliżone do wczorajszego zamknięcia. Nasza prognoza dotycząca sprzedaży detalicznej jest poniżej konsensusu (4,9% r/r vs 6,7% r/r), ale nie spodziewamy się, by jej realizacja wybiła EURPLN powyżej górnego ograniczenia wczorajszego przedziału zmienności (4,33). Oczekujemy handlu na EURPLN w zakresie 4,31-4,33 w kolejnych godzinach.

 


 

Reklama

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

 


Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama