Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Modele relative value: polski złoty (PLN) bardzo mocno niedowartościowany

|
selectedselectedselected
Modele relative value: polski złoty (PLN) bardzo mocno niedowartościowany | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Modele relative value oceniają bieżące odchylenie zmiennych rynkowych od ich teoretycznych wartości wyliczonych na podstawie innych zmiennych rynkowych.

 

Modele relative value: polski złoty (PLN) mocno niedowartościowany - 1Modele relative value: polski złoty (PLN) mocno niedowartościowany - 1

 

Niedowartościowanie złotego wobec euro i dolara wzrosło do bardzo wysokich poziomów. Wysoki poziom stóp w kraju względem rynków rozwiniętych jeszcze się zwiększył (np. na swapach) z uwagi na oczekiwania na obniżki stóp np. Fed i, przynajmniej teoretycznie, uzasadnia utrzymanie pary €/PLN poniżej 4,45. Przypuszczamy, że jest to efektem obaw okon sekwencje orzeczenia TSUE ws kredytów walutowych. Także poziom asset swapów utrzymuje się na wysokim poziomie, jednak tu kluczowe są obawy o wysoki poziom potrzeb pożyczkowych w 2023.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


ING Bank Śląski analizy i komentarze

ING Bank Śląski analizy i komentarze

Bank komercyjny z siedzibą w Katowicach, świadczący usługi bankowe dla klientów indywidualnych oraz firm i instytucji. Jest 5. bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów. W II kwartale 2021 bank obsługiwał ponad 4,3 mln klientów detalicznych oraz ponad 504 tys. klientów korporacyjnych.

Obserwuj autoraTwitterLinkedInYouTube


Reklama
Reklama