Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kursy walut (prognozy): kurs dolara, euro, franka i eurodolara – analizy techniczne wykresów

|
selectedselectedselected

Pary walutowe USDPLN i EURPLN utrzymują stabilność w istotnych formacjach technicznych, podczas gdy pary EURUSD i CHFPLN wykazują znaki potencjalnych zmian trendów. Zapytaliśmy eksperta o jego zdanie na temat najnowszych spostrzeżeń i prognoz dla tych par walutowych.

Prognoza dla walut: Co mówi ekspert o kursie dolara, euro i franka?
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Kurs dolara do złotego  broni wsparcia
  • Czy kurs EUR/PLN odbije?
  • Eurodolar ma szanse na wzrost?
  • Zmiana trendu na kursie franka do złotego

 

Dolar (USD/PLN) stabilnie

Kurs USDPLN broni wsparcia 3,9141 – na razie bardzo dobrze się od tego poziomu odbija (od listopada 2023 r.).  W szerszej ramie widoczny jest klin spadkowy (górne ograniczenie to 4,07 – przełamanie tego poziomu oznaczałoby zmianę trendu na wzrostowy), przechodzący w trójkąt spadkowy (co oznacza umocnienie i potencjalną próbę wybicia w górę). Poprawił się dzienny układ wskaźników: MACD zakręca w górę w paśmie wyprzedania, podobnie Stochastic (widoczny sygnał K, ale jeszcze nie potwierdzony – brak przebicia linii 20 pkt. od dołu). W układzie tygodniowym widoczna jest już pozytywna dywergencja na MACD.

 

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) odbija

Reklama

EuroPLN pozostaje w kanale spadkowym (potwierdzonym też przez układ średniej 200 sesyjnej) ostatnio doszło do odbicia od dolnego ograniczenia kanału (4,24). Lekka tendencja spadkowa jest potwierdzana przez plaski układ wskaźników i oscylatorów w układzie dziennym: MACD, Stochastic (sygnał kupna w paśmie neutralnym  i z przebiciem linii 20 pkt). Trudno tutaj oczekiwać radykalnych rozwiązań w najbliższym czasie.

 

 

Eurodolar (EUR/USD) z sygnałami wzrostowymi

EuroUSD –  od połowy kwietnia trwa kanał wzrostowy (na razie nic nie wskazuje na wyłamanie z tej formacji).  Kluczowe jest pokonanie oporu 1,098.  Wskaźniki i oscylatory (MACD, Stochastic) wydają się być lokalnie wykupione, ale w przypadku MACD nadal istnieje potencjał wzrostowy. W układzie wstęg Guppye’go obowiązuje sygnał kupna, szybsze średnie oddalają się od wolniejszych. W układzie tygodniowym na MACD doszło do przebicia linii trendu spadkowego (sugestia umocnienia i aprecjacji euro). Jest szansa na formację podwójnego dna na tym wskaźniku (sugestia zwyżki euro).

 

Zobacz także: Co z kursem euro po wyborach we Francji?

Reklama

 

 

 

Pozytywne sygnały dla kursu franka do złotego (CHF/PLN)

CHFPLN pozostaje w kanale spadkowym od października 2022 r., który od września 2023 r. można uznać za klin spadkowy (w drugiej połowie maja doszło do odbicia od dolnej linii kanału – kurs wraca do wnętrza). Kluczowe wsparcie to 4,27 (a ograniczenie klina spadkowego 4,48) . Na wykresie dziennym MACD można mówić o lekko pozytywnej dywergencji (dołki wskaźnika układają się na jednym poziomie). MACD tygodniowy jest bardzo wyprzedany i próbuje wygenerować wskazanie kupna. Podobne jest na Stochastic. Na RSI formuje się podwójne dno. Resumując brak oznak zmiany trendu spadkowego, ale pojawiają się pierwsze jaskółki zmiany tego trendu.

 

Zobacz także: Kurs złotego rośnie w siłę! Czy tak będzie również na wakacjach?

Reklama

 

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Krzysztof Borowski

Krzysztof Borowski

Związany z rynkiem kapitałowym od początku lat 90-tych XX w. Pracował zarówno na rynkach zagranicznych jak i krajowym. Specjalizuje się w szeroko rozumianej bankowości inwestycyjnej, a zwłaszcza w analizie technicznej i fundamentalnej, inwestycjach alternatywnych oraz finansach behawioralnych. Aktualnie jest zatrudniony na stanowisku eksperta w NBP oraz profesora w Szkole Głównej Handlowej. W tym ostatnim miejscu pracy prowadzi wykłady z analizy technicznej i fundamentalnej, bankowości inwestycyjnej i finansów behawioralnych na studiach licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych studiach z Bankowości inwestycyjnej. Autor wielu monografii i artykułów z obszaru rynku finansowego oraz ponad 30 tys. analiz technicznych dla klientów biur maklerskich. Autor książek: Manipulacja i wykorzystanie przewagi informacyjnej na rynku finansowym, Historia bankowości inwestycyjnej. Zarys, Metody inwestowania na rynkach finansowych, Analiza techniczna. Średnie ruchome, wskaźniki i oscylatory, Analiza fundamentalna. Metody wyceny przedsiębiorstwa. Podręcznik. 

Obserwuj autoraTwitterLinkedIn


Reklama
Reklama