Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kursy walut 1 czerwca: co dalej z notowaniami dolara amerykańskiego? USD/PLN w zagrożeniu

|
selectedselectedselected

Kursy walut w sobotę, 1 czerwca. Kurs dolara (USD/PLN) wynosi 3.939 złotych, kurs euro (EUR/PLN) to ok. 4.268 PLN, kurs franka CHF/PLN to dziś 4.347 złotych, a za funta  GBP/PLN zapłacimy teraz blisko 5.006 złotych.

Kursy walut 1 czerwca:  co dalej z notowaniami dolara amerykańskiego? USD/PLN w zagrożeniu
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W dzisiejszym materiale przyglądniemy się notowaniom dolara amerykańskiego, zwrócimy uwagę na zmienność notowań USD względem PLN w ciągu ostatniego tygodnia, miesiąca, a także całego roku. Sprawdzimy jak prezentowały się wahania na dolarze, jakie prognozy mają eksperci i analitycy walutowi na nadchodzące okresy.

 

>>> Czytaj więcej:  Kurs złotego (PLN) przyznaje się do porażki. Eurodolar (EUR/USD) niecierpliwi się na odczyty inflacyjne

 

Przyjęcie precyzyjnego podejścia - analiza ING w kontekście publikacji inflacji bazowej PCE

Reklama

Analityk ING przyjmuje wnikliwe podejście do drugiego miejsca po przecinku, szczególnie w kontekście dzisiejszej publikacji kwietniowej inflacji bazowej PCE. Obserwuje się badania rynkowe, które są prowadzone z precyzją do drugiego miejsca po przecinku. Obecny konsensus sugeruje równomiernie rozłożone prognozy na cztery segmenty miesięcznie, wynoszące od 0,15% do 0,35%. Ostateczna publikacja może wpłynąć na kierunek polityki dezinflacyjnej Fed, zależnie od tego, czy wynik znajdzie się w oczekiwanych zakresach.

“Przy miesięcznej zmienności EUR/USD wynoszącej blisko 5%, dzisiejsze publikacje danych będą musiały naprawdę zaszokować, aby wywołać duży ruch na rynku spot. Niższe stopy procentowe w USA i bardziej miękki dolar znacznie ułatwiłyby życie światowej gospodarce, a kolejne wyjście z zakresu 1,0800-1,0900 prawdopodobnie ustanowi kolejny krótkoterminowy trend.” - pisał Chris Turner z ING we wczorajszym materiale

 

Kurs dolara USD/PLN na przestrzeni ostatniego miesiąca -2,19%

W trakcie ostatniego miesiąca, kurs dolara amerykańskiego względem polskiego złotego wykazywał pewną zmienność. Kurs otwarcia na początku okresu wynosił 3,9526 złotego za dolara. W ciągu miesiąca kurs ten oscylował między wartością minimalną 3,9512 złotego a maksymalną 3,9649 złotego. Maksymalny kurs notowany w ciągu miesiąca wynosił 4,0377 złotego, natomiast minimalny kurs wyniósł 3,9145 złotego.

Warto zauważyć, że w przeciągu tego miesiąca odnotowano nieznaczną spadkową zmianę kursu dolara w stosunku do złotego. Zmiana ta wyniosła -0,09 złotego, co stanowi spadek o 2,24% w porównaniu do początkowej wartości kursu.

Reklama

kursy walut 1 czerwca co dalej z notowaniami dolara amerykanskiego usdpln w zagrozeniu grafika numer 1kursy walut 1 czerwca co dalej z notowaniami dolara amerykanskiego usdpln w zagrozeniu grafika numer 1


 

Analiza wsparcia dla dolara USD

W kontekście dolarowego rynku, publikacja ta następuje po wczorajszej, łagodniejszej rewizji PKB USA za pierwszy kwartał, co spowodowało obniżenie amerykańskich stóp procentowych. 

Analityk ING zauważa, że aktualnie wsparcie dla indeksu dolara DXY znajduje się w okolicach 104,35/40, a jego przebicie może oznaczać zakończenie tegorocznego trendu wzrostowego, który obecnie wynosi 8% rocznie. Dalszy wzrost dolara do poziomu 105,30/50 może być spowodowany silniejszym wydrukiem inflacji.
 

Kurs dolara amerykańskiego USD/PLN w ostatnim tygodniu +0,53%

W poprzednim tygodniu kurs dolara amerykańskiego w stosunku do polskiego złotego wykazywał pewną zmienność, ale ogólnie pozostawał na stosunkowo stabilnym poziomie. Kurs otwarcia wynosił 3,9526 złotego za dolara. W trakcie tygodnia kurs ten oscylował między wartością minimalną 3,9512 złotego a maksymalną 3,9649 złotego. Maksymalny kurs notowany w ciągu tygodnia wyniósł 3,9649 złotego.

Reklama

Wartość minimalna kursu nie została podana. Zmiana kursu w ciągu tygodnia wyniosła 0,02 złotego, co stanowi wzrost o 0,53% w porównaniu do początkowej wartości kursu. 

kursy walut 1 czerwca co dalej z notowaniami dolara amerykanskiego usdpln w zagrozeniu grafika numer 2kursy walut 1 czerwca co dalej z notowaniami dolara amerykanskiego usdpln w zagrozeniu grafika numer 2

 

>>> Czytaj więcej:  Zmienność kursu dolara USD/PLN w piątek, 31 maja. Ile zapłacimy dziś za dolara?

 

Notowania dolara USD/PLN w ciągu ostatniego roku -5,81%

Reklama

W ciągu ostatniego roku kurs dolara amerykańskiego w stosunku do polskiego złotego wykazywał znaczną zmienność. Kurs otwarcia na początku okresu wynosił 3,9526 złotego za dolara. Podczas roku kurs ten oscylował między wartością minimalną 3,8908 złotego a maksymalną 4,4215 złotego.

W ciągu roku wartość dolara amerykańskiego w relacji do polskiego złotego zmniejszyła się o 0,24 złotego, co stanowi spadek o 6,17%

kursy walut 1 czerwca co dalej z notowaniami dolara amerykanskiego usdpln w zagrozeniu grafika numer 3kursy walut 1 czerwca co dalej z notowaniami dolara amerykanskiego usdpln w zagrozeniu grafika numer 3

 

>>> Czytaj więcej:  Cena euro do złotego EUR/PLN w piątek, 31 maja. Czy euro może dziś zaskoczyć?

Reklama

 

Notowania dolara w minionych 5 latach +3,75%

W ciągu ostatnich pięciu lat kurs dolara amerykańskiego w stosunku do polskiego złotego wykazywał zmienność, ale ogólnie wykazywał tendencję wzrostową. Kurs otwarcia na początku okresu wynosił 3,9526 złotego za dolara. W ciągu pięciu lat kurs ten oscylował między wartością minimalną 3,6195 złotego a maksymalną 5,0033 złotego.

Wartość dolara amerykańskiego w relacji do polskiego złotego wzrosła o 0,14 złotego w ciągu ostatnich pięciu lat, co stanowi wzrost o 3,61%.

kursy walut 1 czerwca co dalej z notowaniami dolara amerykanskiego usdpln w zagrozeniu grafika numer 4kursy walut 1 czerwca co dalej z notowaniami dolara amerykanskiego usdpln w zagrozeniu grafika numer 4

 

Reklama

>>> Czytaj więcej: Kurs eurodolara (EUR/USD) w trendzie wzrostowym. Na drodze do sukcesu stanęły dane o PKB z USA

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama