Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs euro powyżej 4,53 złotego. Funt mocno w dół. Szaleńcze zmiany na rynku ropy naftowej

|
selectedselectedselected
Kurs euro powyżej 4,53 złotego. Funt mocno w dół. Szaleńcze zmiany na rynku ropy naftowej
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na wycenie złotówki. Globalnie uwaga skupia się na kwotowaniach ropy naftowej, co podbija niepewność wśród inwestorów. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5313 złotego wynosi kurs euro EUR/PLN, 4,1771 zł kurs dolara USD/PLN, 4,3049 złotego kurs franka CHF/PLN oraz 5,1285 zł kurs funta GBP/PLN. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,327%.

Szaleńcze zmiany na rynku ropy naftowej

Ostatnie 24h na rynku przyniosły dalsze skupienie się inwestorów na wydarzeniach na rynku ropy naftowej. Po rolowaniu majowej serii kontraktów czerwcowe futures również podążały na południe. Zmienność na rynku „czarnego złota” pozostaje znaczna, jednak wydaje się, iż globalnie możemy mówić że zachowanie amerykańskiej crude przypomniało inwestorom o obecnym ryzyku i ponownie popchnęło rynki w kierunku układów typu risk-off. Sam rynek FX, poza walutami stricte surowcowymi, pozostaje raczej stabilny. Eurodolar już od kilku sesji oscyluje blisko 1,085 USD, podczas gdy EUR/PLN „respektuje” wsparcie na 4,5 PLN. Docelowo jednak wydaje się, iż wydarzenia z rynków EQ/Commodities będą miały istotniejszy wpływ na nastroje również na FX. W konsekwencji trudno obecnie wskazywać na scenariusze umocnienia PLN, z uwagi na jego charakterystykę EM.

Dzisiejsze dane makroekonomiczne

W trakcie dzisiejszej sesji GUS opublikuje dane dot. sprzedaży detalicznej za marzec (oczek. -3,4% r/r). Ciekawiej może być w zakresie danych GUS dot. koniunktury za kwiecień. Dodatkowe znaczenie dla rynków mogą mieć wieczorne wskazania dot. zmiany zapasów ropy w USA.

Z rynkowego punktu widzenia układy techniczne wokół PLN nie uległy zmianie – pary znajdują się nad istotnymi wsparciami, a globalny risk-off sugeruje raczej próbę zainicjowania ruchów na północ m.in. na USD/PLN.

 

Reklama

 

Nota prawna

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Konrad Ryczko

Konrad Ryczko

Makler Papierów Wartościowych, Wydział Analiz Rynkowych, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.


Reklama
Reklama