Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs dolara (USD) wstrzymuje oddech do odczytu CPI z USA. Polski złoty (PLN) stracił apetyt na dalsze umacnianie

|
selectedselectedselected

Impulsy z bazowego FI pomagały wczoraj rodzimym papierom. Na głównych węzłach krajowa krzywa przesunęła się w dół o 8, 2 oraz 3 pb. do odpowiednio 5,20% (2Y), 5,44% (5Y) oraz 5,54% (10Y). Zbliżona skala zmian towarzyszyła stawkom na PLN IRS (środek i długi koniec), co utrzymało marżę ASW 10Y na poziomie 46 pb.

Kurs dolara (USD) wstrzymuje oddech do odczytu CPI z USA. Polski złoty (PLN) stracił apetyt na dalsze umacnianie
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dziś (10 kwietnia) Ministerstwo Finansów zaoferuje do sprzedaży obligacje o łącznej wartości 5-7 mld zł, serii OK0426, PS0729, WZ1129, DS0432, DS1034. Przy spokojnym środowisku zewnętrznym i wczorajszym umocnieniu bazowego FI spodziewamy udanej aukcji.

Po południu (CPI z USA) podwyższona zmienność może pojawić się na krajowych papierach. W związku z tym, że widzimy szansę na umocnienie się UST po danych zza Oceanu, analogicznego ruchu nie wykluczamy również na SPW. W tym scenariuszu możliwe jest zejście tenora 10Y poniżej 5,50%.

 

EURUSD bez większych zmian

Przed startem wtorkowego handlu za Oceanem wycena euro do dolara podążała w kierunku 1,0900. Ten ruch zatrzymał się w okolicy 1,0880, gdy niedźwiedzie na Wall Street zaczęły przejmować inicjatywę. W rezultacie para zakończyła sesję na poziomie otwarcia (1,0860). Notowania w Azji, mimo obniżki perspektywy chińskiego ratingu, nie przyniosły wzrostu zmienności.

Reklama

W kolejnych godzinach EURUSD będzie prawdopodobnie czekać na CPI z USA. Widzimy potencjał do nieco niższej dynamiki inflacji niż wynika to z konsensusu, co powinno wspierać apetyt na ryzyko i pomagać euro. W tym scenariuszu nie wykluczamy udanego testu 1,0900 na EURUSD

 

Zobacz także: Kurs złotego (PLN) wcisnął stop. Eurodolar (EUR/USD) będzie rósł z biegiem działań EBC i Fedu

 

Stabilizacja złotego

Do wczesnego popołudnia krajowa waluta miała apetyt na kontynuację umocnienia i EURPLN schodził nieco poniżej poziomu 4,26. Po otwarciu sesji w USA nastroje uległy delikatnemu pogorszeniu i wycena euro przesunęła się do przedziału 4,26-4,27 zł.

W kolejnych godzinach, podobnie zresztą jak wczoraj, oczekujemy względnie spokojnego handlu. Zmienność może jedynie podwyższyć odczyt CPI z USA (godz. 14:30). Jednak nawet zakładając niższą od konsensusu marcowa dynamikę inflacji zza Oceanu, nie spodziewamy się wyraźnej aprecjacji krajowej waluty. Scenariuszem bazowym dla EURPLN będzie wiec dziś handel w zakresie 4,26-4,28.

Reklama

 


 

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

 


Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama