Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Komentarze członka FOMC ściągnęły kurs eurodolara (EUR/USD) na niższy poziom

|
selectedselectedselected
Komentarze członka FOMC ściągnęły kurs eurodolara (EUR/USD) na niższy poziom
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Za nami spokojna sesja na rodzimym długu. Zgodna z oczekiwaniami decyzja RPP i brak zmian w kluczowych fragmentach komunikatu po posiedzeniu RPP stabilizowały nastroje. Ostatecznie na głównych węzłach krajowa krzywa przesunęła się w dół na głównych węzłach o 5, 4 oraz 3 pb. do odpowiednio 5,16% (2Y), 5,33% (5Y) oraz 5,47% (10Y). Do mocniejszej redukcji doszło w przypadku stawek PLN IRS. Środek i koniec krzywej obniżył się o ok. 10 pb. (gros ruchu nastąpiło przed komunikatem RPP), co rozszerzyło marżę ASW na 10Y o 7 pb.

Dziś oczekujemy podwyższonej zmienności po publikacji danych z USA. Silnych impulsów nie spodziewamy się natomiast w przypadku informacji napływających podczas konferencji prasowej prezesa Glapińskiego.

 

Awersja do ryzyka uniemożliwiła wzrost EURUSD

Przez większą część wczorajszej sesji euro umacniało się do dolara. Sytuacja zmieniła się po wzroście awersji do ryzyka na ok. półtorej godziny przed końcem handlu na Wall Street. W tym czasie napłynęły jastrzębie komentarze ze strony członka FOMC z Minneapolis oraz obserwowaliśmy wzrost notowań ropy naftowej (poziom 90 USD za baryłkę Brent został przekroczony). W następstwie tych impulsów EURUSD spadł z okolic 1,0860 do 1,0830 niwelując tym samym wcześniej notowane wzrosty. Ostatecznie para zamknęła handel na poziomie 1,0835 (bez zmian).

Pierwsze piątkowe notowania nie przynoszą większych ruchów. W kolejnych godzinach rynek będzie czekać na popołudniowe payrollsy. Mimo ostatniej odporności EURUSD na silne odczyty zza Oceanu, mocne dane mogą wyraźnie przecenić parę.

Reklama

 

Zobacz także: Kurs złotego (PLN) dostał skrzydeł. Dolar (USD) ma przed sobą ciężkie czasy

 

Złoty nadal stabilny

Większość czwartkowych notowań przebiegała w okolicy 4,29 na EURPLN. Po południu para próbowała schodzić delikatnie niżej, ale wieczorny wzrost awersji do ryzyka (wyższa wycena ropy naftowej, przecena na Wall Street) spowodowały odwrócenie tego ruchu i zamknięcie handlu blisko poziomu z otwarcia (4,29 zł za euro). Spodziewamy się utrzymania neutralnych nastrojów na złotym nawet w przypadku zaskoczenia danymi z USA. Dopiero bardzo wyraźne odchylenie od prognoz odczytów zza Oceanu może zaburzyć notowaniami EURPLN. Scenariuszem bazowym dla pary jest handel w przedziale 4,28-4,30.

 


 

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

Reklama

 


Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama