Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Głowa z ramionami na EUR/USD póki co ma się bardzo dobrze

|
selectedselectedselected
Głowa z ramionami na EUR/USD póki co ma się bardzo dobrze | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Jakiś czas temu wspominaliśmy o potencjalnej formacji głowy z ramionami na parze EUR/USD. Od tamtej pory doszło do spadków, a następnie dynamicznego odbicia. Czy w takim razie formacja RGR kolejny raz nie zrealizuje swojego zasięgu na eurodolarze? Sprawdźmy to.

Rynek walutowy Forex- kurs EUR/USD

Po wyrysowaniu struktury przypominającej formację głowy z ramionami, kurs EUR/USD przełamał linię szyi. Następnie spadki przybierały na dynamice, co jest zgodne z charakterystyką RGR-a. Jednak zamiast dojść do targetu wynikającego z zasięgu formacji, kurs EUR/USD w pewnym momencie mocno zawrócił. Takie zachowanie może wprowadzać sporo wątpliwości zarówno w szeregach niedźwiedzi, jak i byków. Spoglądając na wykres Eurodolara, możemy obecny wzrost potraktować jako typowy ruch powrotny. Choć trzeba w tym momencie przyznać, że doszło do niego w dość zaawansowanym momencie tendencji spadkowej.

Wykres 1: Kurs EUR/USD (3 miesiące)Wykres 1: Kurs EUR/USD (3 miesiące) 

Wykres 1: Kurs EUR/USD (3 miesiące)

Kurs EUR/USD- sygnały z niższego interwału

Reklama

Chcąc sprawdzić czy istnieje prawdopodobieństwo kontynuacji spadków i zrealizowania zasięgu formacji RGR w rejonie 1,15 dolara, należałoby przejść na niższy interwał. W ten sposób jesteśmy w stanie wyznaczyć trójfalową korektę ABC z załamaną falą C. Może być ona już skończona lub czekać nas będzie jeszcze jedno nadbicie szczytu powyżej 1,18. Wiele osób korzysta z ukośnych linii trendu prowadzonych po dołkach. Dla takich spekulantów padł już sygnał sprzedaży. Osobiście mam ograniczone zaufanie do tej techniki.

Wykres 2: Kurs EUR/USD (1 miesiąc)Wykres 2: Kurs EUR/USD (1 miesiąc) 

Wykres 2: Kurs EUR/USD (1 miesiąc)

Podsumowując: sytuacja na parze EUR/USD nie jest klarowna, natomiast dopóki kurs znajduje się poniżej linii szyi, to niedźwiedzie mają techniczną przewagę. Problem w tym, że wspomniana linia szyi wciąż się unosi.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama