Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dolar USD odzyskał siłę. Podbicie kursów dolara AUD/USD oraz NZD/USD. Łatwo spadło, łatwo wzrosło. Zaskoczenie na rynku

|
selectedselectedselected
Dolar USD odzyskał siłę. Podbicie kursów dolara AUD/USD oraz NZD/USD. Łatwo spadło, łatwo wzrosło. Zaskoczenie na rynku
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Próba impeachmentu Trumpa zaskoczyła rynek. Kryzys w obozie prezydenckim dość szybko zażegnano, a procedura ta nie ma szans powodzenia, bazując na zapisie rozmowy z prezydentem Ukrainy. Większość tendencji z wtorku została w ostatnich godzinach wymazana. Między innymi dotyczy to spadków indeksów giełdowych, a także zwyżek cen złota oraz osłabienia kursu dolara USD.

____FA Gold____

Kurs dolara USD

odzyskał siłę, ale nie bez znaczenia były też wieści z gospodarki (silny rynek nieruchomości) oraz wystąpienie Evansa z Fed. Wypowiedział się on, że polityka pieniężna jest w odpowiednim miejscu i nie widzi w tej chwili potrzeby dalszej redukcji stóp procentowych. Mamy w rezultacie mocno podzielony FOMC: trzech decydentów przeciwko luzowaniu, Bullarda, który chciałby agresywnie ciąć koszt pieniądza i pewnie dwóch – trzech niezdecydowanych. Oznacza to, ze wszystko rozstrzygną napływające dane, zwłaszcza informacje z rynku pracy za wrzesień, ale także indeksy nastrojów. Kurs euro do dolara EUR/USD utrzymuje się w trendzie bocznym, ale osunął się do jego dolnego ograniczenia.

Szereg problemów

Dołki kursu z pierwszej części miesiąca są na wyciagnięcie ręki, ale nie widzimy dużej przestrzeni do osłabienia wspólnej waluty. Silniejszy dolar i lepsze nastroje na rynkach akcji pomogły wywindować kurs dolara do jena USD/JPY ponad 107,50. Widzimy duże prawdopodobieństwo, że odbicie to będzie wygaszane. Dołków szukają waluty Antypodów, ale nastawienie rynku do kursu dolara australijskiego AUD i dolara nowozelandzkiego NZD jest jednoznacznie negatywne. Bark ewidentnej skłonności władz monetarnych do luzowania polityki był w ostatnich dniach trzykrotnie manifestowany. Gubernator RBA nie dał wskazówki, że cięcie za tydzień jest przesądzone. Komunikat RBNZ optymistyczniej niż można by się spodziewać opisywał koniunkturę i jej perspektywy. Dziś gubernator Orr powiedział też, iż obniżanie stóp działa, więc nie ma potrzeby myśleć o niekonwencjonalnych instrumentach polityki. Wszystkie te wydarzenia podbijały kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD lub kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD, ale rynek ewidentnie wygasza je i wykorzystuje do odnawiania krótkiej ekspozycji.

Kurs funta do dolara

GBP/USD jeszcze w poprzednich dniach zbliżył się do 1,26. Pomimo tarapatów, w których znalazł się Boris Johnson po wyroku Sądu Najwyższego notowania cofnęły się na niemal 2 proc. od szczytów. Taka skala korekty wydaje się odpowiednia i z bieżących pułapów, czyli okolic 1,2350 można zakładać próbę powrotu do zwyżki. EUR/PLN pozostaje blisko 4,40 i nie widzimy pola do silniejszej aprecjacji przed wyrokiem TSUE ws. hipotek walutowych.

Reklama

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Bartosz Sawicki

Bartosz Sawicki

Bartosz Sawicki to analityk rynków finansowych Cinkciarz.pl z kilkunastoletnim doświadczeniem, wielokrotnie nagradzany przez międzynarodowe agencje prasowe oraz największe polskie tytuły medialne. Jego misją jest tłumaczenie zawiłości świata walut i surowców w sposób przystępny i użyteczny dla odbiorców.

Poprzednio kierował departamentem analiz Domu Maklerskiego TMS Brokers, z którym był związany od 2011 roku. Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Portal Cinkciarz.pl udostępnia klientom kompleksowe usługi finansowe: wymianę walut, przekazy pieniężne, płatności, karty wielowalutowe, pożyczki wielowalutowe czy transakcje na rynku Forex.

 


Reklama
Reklama