Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dolar (USD) nie przestaje się umacniać! Jak wykorzystać ten trend do dołączenia się do spadków na głównych parach z USD?

|
selectedselectedselected
Dolar (USD) nie przestaje się umacniać! Jak wykorzystać ten trend do dołączenia się do spadków na głównych parach z USD? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Korekta na rynkach trwa w najlepsze. Zyskują na tym m. in. takie waluty jak jen (JPY), frank (CHF) i dolar (USD). Nowy tydzień rozpoczął się od silnego umocnienia dolara wobec głównych par. Jak wykorzystać ten fakt i gdzie szukać pozycji na takich parach jak AUD/USD, NZD/USD i GBP/USD?

Poziom 0.7070 celem dla AUDUSD?

Para poruszała się we wzrostowym kanale cenowym od połowy czerwca. W dniu wczorajszym doszło do wybicia dołem z kanału mocną świecą podażową co oznacza, że to może nie być koniec spadków. Ruch powrotny do wybitego oporu na 0.7250 byłby dobrą okazją do podłączenia się do shortów. Zasięg dla pozycji krótkich znajduje się na najbliższym wsparciu tj. poziomie 0.7070. Jak zawsze, o wejściu w pozycję decyduje pojawienie się sygnały w postaci świecy lub prospadkowej formacji świecowej.

 Wykres 1. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD), interwał dziennyWykres 1. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD), interwał dzienny

Wykres 1. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD), interwał dzienny

URL Artykułu

Dolar nowozelandzki precyzyjnie respektuje wielkość korekt

Na wykresie NZDUSD możemy zauważyć wzrostowy kanał cenowy, w jakim porusza się cena od czerwca 2020, podobnie jak w przypadku skorelowanej pary AUDUSD. Para NZDUSD bardzo precyzyjnie reaguje na korekty o tej samej wielkości ok. 200 pipsów. Gdyby ta tendencja miała być kontynuowana, zejście w okolice 0.6565 czyli do dolnego ograniczenia kanału cenowego i zasięgu korekty, byłoby dobrą okazją do zajęcia pozycji na wzrosty. Scenariusz drugi to wzrosty z oo9becnego poziomu do okolic 0.67 i tam próba shortów w kierunku dolnego ograniczenia kanału cenowego.

Reklama

 Wykres 2. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD), interwał dziennyWykres 2. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD), interwał dzienny

Słabość funta w porównaniu do innych walut

W piątek na popularnym kablu (GBPUSD) doszło do wybicia linii trendu wzrostowego. Kolejne dwa dni sesyjne kontynuowały ruch na południe. Odreagowanie spadków do okrągłego poziomu 1.30 byłoby szansą na dołączenie się do spadków. Naturalnym zasięgiem dla spadków jest maksimum z 10.06.2020 w okolicach 1.28.

 Wykres 3. Kurs funta do dolara (GBP/USD), interwał dziennyWykres 3. Kurs funta do dolara (GBP/USD), interwał dzienny

Wykres 3. Kurs funta do dolara (GBP/USD), interwał dzienny

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Michał Kalista

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku.
Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.


Reklama
Reklama