Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dolar kanadyjski cały 2019r. traci na wartości. Zbliżamy się do ważnego zniesienia Fibonacciego na kursie USDCAD

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dolar kanadyjski cały ten rok traci na wartości. Faza deprecjacji nie jest jednostajna bo widoczne są duże korekty mocno rozciągnięte w czasie. Jedna z nich trwa od początku miesiąca maja i przybiera kształt prostokąta. Dolne ograniczenie tej figury znajduje się blisko ceny 1,3350, która poparta jest zniesieniami geometrycznymi Fibonacciego.

____TradingDot zarabiaj na analizach____

Pierwszy ważny sygnał dla dalszych wzrostów płynie z bezpośredniego porównania fal spadkowych. Równość bieżącej przeceny USD z odpowiednim ruchem z marca-kwietnia wskazuje, że wsparcie 1.3350 ma solidne podstawy. Drugim mierzeniem jest porównanie bieżącej korekty do całej tegorocznej fali wzrostowej. Wartość 38.2% nakłada się na poprzedni pomiar co trudno nazwać przypadkiem.

Trwający miesiąc ruch boczny sprawił, że wstęgi Bollingera poruszają się poziomo. To typowy sygnał wyczekani przed kolejnym impulsem, który zgodnie z analizą z pierwszego akapitu powinien osłabić CAD przełamując opór 1.3500. Kolejny opór znajduje się figurę wyżej co pozwoliłoby na „skopiowanie” zasięgu tej fali wzrostów z poprzednią (19-24 kwietnia).

Pomimo, że trend boczny gości na tej parze od miesiąca, to wskaźnik stochastyczny nie jest w stanie dotrzeć do żadnej z użytecznych stref. To nie ułatwia analizy więc pozostaje czytanie czystego wykresu.

Reklama

Podsumowując , najbliższe wsparcie wartość 1.3350 poparta zniesieniami fibonacciego. Opory to kolejno 1.3500 oraz 1.3600

11

Wykres kursu dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USD/CAD

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Paweł Śliwa

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl


Reklama
Reklama