Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Czy to już czas na przebudzenie „australijczyka”? Jak wyglądają waluty z antypodów?

|
selectedselectedselected
Czy to już czas na przebudzenie „australijczyka”? Jak wyglądają waluty z antypodów? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dolar australijski względem dolara amerykańskiego (AUDUSD) zniżkuje już piątą sesję z rzędu. W dniu dzisiejszym kurs pary dociera do ważnych wsparć w okolicach okrągłego poziomu 0.7000. Czy tu nastąpi długi oczekiwane osłabienie USD i wzrosty na "australijczyku"?

Czytelny poziom wsparcia na AUDUSD

Poziom wsparcia, który obecnie testuje kurs pary AUDUSD wynika z wcześniejszych oporów z grudnia 2019 i czerwca 2020. Na zasadzie zmienności funkcji ten obszar 0.70 powinien być wsparciem dla ceny i bronić przed dalszymi spadkami. Oczywiście kluczowe jest poczekanie na reakcję na poziom w postaci dolnego cienia świecy dziennej lub z interwału H4. Potencjalne wzrosty z tego miejsca mogą prowadzić do wybitych oporów na 0.72.

 Wykres 1. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUDUSD), interwał dzienny – Źródło: stooq.plWykres 1. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUDUSD), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUDUSD), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Ciekawie również na NZDUSD

Ciekawa sytuacja na parze skorelowanej z Australijczykiem czyli NZDUSD. Kurs w dniu wczorajszym wybił największą korektę w obecnym trendzie wzrostowym i poziom wsparcia 0.6580. Zmienia to sentyment na tym instrumencie. Ruch powrotny do wyłamanych poziomów można wykorzystać do zagrania na spadki. Targetem są poziomy wsparcia przy okrągłym poziomie 0.64.

Reklama

 Wykres 2. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (AUDUSD), interwał dzienny – Źródło: stooq.plWykres 2. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (AUDUSD), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 2. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (AUDUSD), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Michał Kalista

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku.
Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.


Reklama
Reklama