Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Nagły wzrost cen ropy. Huragan Francine uderza w produkcję na Zatoką Meksykańską

|
selectedselectedselected

Ceny ropy na rynkach światowych dynamicznie wzrastają, co jest bezpośrednio związane z sytuacją atmosferyczną w Zatoce Meksykańskiej. Huragan Francine, który osiągnął drugą kategorię, wywołał znaczące zakłócenia w produkcji ropy, co wpływa na podaż surowca oraz niepokoi inwestorów. W tym artykule przyjrzymy się, jak sytuacja ta wpływa na globalny rynek energetyczny oraz jakie prognozy dotyczą przyszłych dostaw paliw.

Nagły wzrost cen ropy. Huragan Francine uderza w produkcję na Zatoką Meksykańską
freepik.com | Nagły wzrost cen ropy. Huragan Francine uderza w produkcję na Zatoką Meksykańską
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dynamiczny wzrost cen ropy naftowej

Notowania ropy na giełdach w Nowym Jorku oraz Londynie odnotowały znaczące wzrosty.

Cena ropy WTI na NYMEX osiągnęła poziom 67,69 USD za baryłkę, co oznacza wzrost o 0,56%.


Partnerem portalu FXMAG jest Interactive Brokers. Załóż rachunek w IB w kilka minut i ciesz się najniższymi prowizjami na rynku już od pierwszej transakcji.


 

Reklama

 

Z kolei ropa Brent na giełdzie ICE została wyceniona na 71,08 USD, wzrastając o 0,67%.

Te zmiany na rynku mają swoje źródło w zbliżającym się huraganie Francine, który uderzył w strategiczny dla amerykańskiej gospodarki region Zatoki Meksykańskiej.

 

>> Czytaj też: Szukasz najlepszego brokera w Polsce? Tutaj znajdziesz czytelne porównanie

 

Huragan Francine a produkcja ropy

Francine, klasyfikowany jako huragan kategorii 2, uderzył w Luizjanę z wiatrem osiągającym prędkość 160 km/h.

Reklama

Spowodowało to poważne zniszczenia w regionie, a Krajowe Centrum Huraganów (NCH) ostrzegło o nadchodzących sztormach i powodzi, które mogą mieć poważne konsekwencje dla infrastruktury energetycznej.

Zamknięcie 46% platform naftowych w Zatoce Meksykańskiej doprowadziło do spadku produkcji ropy o 39% oraz gazu ziemnego o 49%.

 

Reakcja władz i stan wyjątkowy

W obliczu poważnych zagrożeń, władze Luizjany ogłosiły stan wyjątkowy.

Gubernator Jeff Landry i prezydent Joe Biden podjęli decyzję o mobilizacji środków, które mają na celu zminimalizowanie skutków huraganu oraz wsparcie odbudowy regionu.

Wsparcie finansowe będzie udzielane w przypadku poważnych szkód, jakie może wyrządzić żywioł.

 

Reklama

>> sprawdź też: Środa, 11 września 2024. Ile kosztuje euro EUR/PLN we środę, a ile zapłacimy dziś za dolara? Kursy średnie walut NBP

 

Wpływ na globalny rynek energetyczny

Zamknięcie platform naftowych w Zatoce Meksykańskiej wywołało obawy inwestorów na całym świecie.

Przerwy w dostawach surowca z tego regionu mogą prowadzić do krótkoterminowych problemów z podażą, co może dalej napędzać wzrost cen ropy.

Wpływ tych wydarzeń na globalny rynek energetyczny jest jeszcze bardziej niepewny w kontekście prognozowanego spowolnienia gospodarczego, które może obniżyć popyt na paliwa w nadchodzących miesiącach.

 

Prognozy Międzynarodowej Agencji Energetycznej

Reklama

Inwestorzy czekają z niecierpliwością na najnowszy raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE), który ma rzucić światło na przyszłe warunki na rynku paliw do 2025 roku.

W poprzednim miesiącu MAE przewidziała wzrost zapasów ropy na świecie w przyszłym roku, nawet jeśli kraje OPEC+ zdecydują się na kontynuację planów zwiększania produkcji.

Huragan Francine wywołał poważne zakłócenia na rynku energetycznym, a skutki jego działalności są odczuwalne nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również na globalnych giełdach.

Wzrost cen ropy oraz niepewność co do przyszłych dostaw surowca wzmaga spekulacje na temat dalszego kierunku, w jakim podąży rynek paliw.


PAP

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.


Ładowanie komentarzy...

Reklama
Reklama