Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Średnie ceny mieszkań w Warszawie. Jak wygląda to w stolicy?

|
selectedselectedselected
Średnie ceny mieszkań w Warszawie. Jak wygląda to w stolicy? | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kwartalna sprzedaż kontraktów na budowę mieszkań na 6. największych rynkach pierwotnych w Polsce7 (por. wykres 57) była niższa o ok. 30% względem poprzedniego kwartału i na koniec września 2022 r. wyniosła ok. 6,6 tys. mieszkań. Jednocześnie wprowadzono do sprzedaży ok. 7,2 tys. kontraktów na budowę mieszkań8 tj. mniej o ok. 66% kw./kw. Podaż niesprzedanych kontraktów na budowę mieszkań na 6. największych rynkach zmniejszyła się względem poprzedniego kwartału o ok. 1,4 tys. lokali i wyniosła na koniec okresu ok. 51,4 tys. Liczba kontraktów z mieszkaniami umownie nazywanymi „gotowymi do zamieszkania” w ofercie sprzedaży zwiększyła się względem poprzedniego kwartału i wyniosła ok. 3,9 tys.

Średnie ceny mieszkań w Warszawie. Jak wygląda to w stolicy? - 1Średnie ceny mieszkań w Warszawie. Jak wygląda to w stolicy? - 1

Średnie ceny mieszkań w Warszawie. Jak wygląda to w stolicy? - 2Średnie ceny mieszkań w Warszawie. Jak wygląda to w stolicy? - 2

 

 

 


***Materiał pochodzi z raportu NBP: “Informacja o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w III kwartale 2022 r.”, którego pełną zawartość możesz zobaczyć i pobrać klikając w poniższy przycisk:

Pobierz raport

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Wiadomości z Narodowego Banku Polskiego

Wiadomości z Narodowego Banku Polskiego

Polski bank centralny z siedzibą główną w Warszawie. NBP jest bankiem centralnym Rzeczypospolitej Polskiej. Wypełnia zadania określone w Konstytucji RP, ustawie o Narodowym Banku Polskim i ustawie Prawo bankowe. Wymienione akty prawne gwarantują niezależność NBP od innych organów państwa. NBP pełni trzy podstawowe funkcje: banku emisyjnego, banku banków oraz centralnego banku państwa.


Reklama
Reklama