Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Zaczynamy od danych GUS, kończymy za Oceanem. Co wywoła najwięcej emocji?

|
selectedselectedselected
Zaczynamy od danych GUS, kończymy za Oceanem. Co wywoła najwięcej emocji? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

O godz. 10:00 wtorkowy kalendarz otwierają publikacje GUS za październik. Jesteśmy bardziej optymistyczni w porównaniu do rynku jeżeli chodzi o dynamikę produkcji przemysłowej (nasza prog. 2,4% r/r, kons. 1,6% r/r). Poza koniunkturą w przemyśle poznamy również odczyty dotyczące zmiany zatrudnienia (nasza prog. 0,1% r/r, kons. 0,0% r/r) oraz dynamiki wynagrodzeń w przedsiębiorstwach (nasza prog. 11,9, kons. 11,8% r/r). W przypadku inflacji PPI spodziewamy się nieco płytszej niż rynek deflacji (nasza prog. -3,0% r/r, kons. -3,5% r/r). Po południu zza Oceanu napłyną dane sprzedaży domów na rynku wtórnym za ub. m. (kons. 3,9 mln SAAR).

 

 

UST wsparte aukcją długu

Reklama

Przez większość część wczorajszych notowań dochodowość amerykańskich obligacji delikatnie rosła (o ok. 2-5 pb. na całej długości krzywej). Sytuacja zmieniła się po publikacji wyników aukcji 20-letniego długu. W godzinie przed ogłoszeniem rezultatu sprzedaży rentowność tego tenora wahała się w przedziale 4,80-4,82%. Dochodowość podczas aukcji wypadła na poziomie 4,78%, co należy uznać za sygnał dobrych nastrojów na FI. Jednocześnie popyt w grupie „indirect bidders” (proxy uczestnictwa zagranicznych banków centralnych) był najsilniejszy od czerwca br. W przypadku wskaźnika bid-to-cover był on zbliżony do wielomiesięcznej średniej i poprzedniej aukcji (2,58). Po aukcji środek oraz długi koniec UST przesunął się o ok. 5 pb. w dół.

Ostatecznie zmiana rentowności na głównych węzłach Treasuries wyniosła +1, -2 oraz -2 pb. do odpowiednio 4,89% (2Y), 4,42% (10Y) oraz 4,57% (30Y). W przypadku Bunda osłabienie krótkiego końca było większe niż za Oceanem, ale ogólnie sesja była również relatywnie spokojna. Niemiecka krzywa na głównych węzłach przesunęła się o +4, +2 oraz 0 pb. do odpowiednio 3,01% (2Y), 2,61% (10Y) oraz 2,79% (30Y).

Dziś nie oczekujemy podwyższonej zmienność na bazowym FI. Nastroje na rynku są względnie pozytywne (dochodowość UST podczas sesji w Azji delikatnie obniżała się), a kalendarz makro jest praktycznie pusty.

 

Zobacz także: Członkowie Fedu usprawiedliwiają amerykańską gospodarkę… Skutecznie?

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama