Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Wiadomości giełdowe: Załamanie nastrojów w Niemczech

|
selectedselectedselected
Wiadomości giełdowe: Załamanie nastrojów w Niemczech  | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wskaźnik nastrojów gospodarczych ZEW dla Niemiec gwałtownie się w kwietniu obniżył, do 4,1 wobec 13,0 miesiąc wcześniej. Taki odczyt wskazuje, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy nie powinniśmy spodziewać się znaczącej poprawy sytuacji gospodarczej w Niemczech. Według ZEW na oczekiwania gospodarcze negatywnie wpływa kilka czynników. Eksperci oczekują, że banki będą bardziej ostrożne w udzielaniu kredytów.

Wciąż wysokie wskaźniki inflacji i restrykcyjna polityka pieniężna na arenie międzynarodowej również ciążą gospodarce. Pozytywną stroną wydaje się zażegnanie niebezpieczeństwa ostrego kryzysu na międzynarodowym rynku finansowym. Na przeciwległym biegunie znalazła się w kwietniu ocena sytuacji gospodarczej w Niemczech, która uległa znacznej poprawie - wskaźnik wzrósł o 14,0 do minus 32,5 pkt. Pomimo poprawy, sytuacja gospodarcza jest nadal stosunkowo negatywna.

Wiadomości giełdowe: Załamanie nastrojów w Niemczech  - 1Wiadomości giełdowe: Załamanie nastrojów w Niemczech  - 1

Nastroje ekspertów rynków finansowych dotyczące rozwoju gospodarczego strefy euro również w kwietniu nadal się pogarszały i obecnie wynoszą 6,4, o 3,6 poniżej wartości z poprzedniego miesiąca. Znacząco poprawił się wskaźnik sytuacji w strefie euro, który wzrósł o 14,4, do minus 30,2.

Wiadomości giełdowe: Załamanie nastrojów w Niemczech  - 2Wiadomości giełdowe: Załamanie nastrojów w Niemczech  - 2

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Treści przygotowane przez Dział Analiz Makroekonomicznych i Głównego Ekonomistę Alior Bank. Opracowanie zawierające codzienny komentarz najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych w kraju i na świecie, analizę zachowania głównych par walutowych jak EUR-USD, EUR-PLN i USD-PLN oraz głównych rynków obligacji skarbowych w tym 10-letnich papierów dłużnych w Polsce, USA i Niemczech.


Reklama
Reklama