Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Światowy eksport mebli (HS 94). Sprawdź, jak kształtuje się struktura eksportu według rodzaju

|
selectedselectedselected
Światowy eksport mebli (HS 94). Sprawdź, jak kształtuje się struktura eksportu według rodzaju  | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W latach 2018-2019 światowy eksport mebli odnotował średni roczny wzrost 4,6% – do prawie 233,2 mld EUR w 2019 r. Pandemia COVID-19 w 2020 r. lekko obniżyła światowy eksport mebli o 0,9%, jednak już w 2021 r. zanotowano jego znaczące odbicie o 20,2% do 277,8 mld EUR.

Światowy eksport mebli (HS 94). Sprawdź, jak kształtuje się struktura eksportu według rodzaju  - 1Światowy eksport mebli (HS 94). Sprawdź, jak kształtuje się struktura eksportu według rodzaju  - 1

 

Największy udział w światowym eksporcie mebli ma kategoria: meble inne niż do siedzenia lub lekarskie i pokrewne oraz ich części (oznaczona HS 9403) z udziałem 35,6%. W tej pozycji zawierają się zarówno meble drewniane, metalowe, plastikowe, bambusowe czy rattanowe do użytku domowego, jak i biurowego.

Światowy eksport mebli (HS 94). Sprawdź, jak kształtuje się struktura eksportu według rodzaju  - 2Światowy eksport mebli (HS 94). Sprawdź, jak kształtuje się struktura eksportu według rodzaju  - 2

Reklama

 

 

**Materiał pochodzi z raportu PKO BP: BRANŻA MEBLARSKA Pozycja międzynarodowa polskich producentów i prognozy rozwoju rynku do 2026r., którego pełną zawartość możesz zobaczyć i pobrać klikając w poniższy przycisk:

Pobierz raport

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


PKO Bank Polski - Analizy Rynkowe

PKO Bank Polski - Analizy Rynkowe

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. Wg wstępnych danych na koniec 2020 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,65  mld zł a wartość aktywów 382 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku oszczędności (18,4 proc.), kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Posiadając ponad 9,51 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która na koniec 2020 r. miała ponad 5 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. 


Reklama
Reklama