Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kiepskie nastroje w USA, brak konsensusu w EBC

|
selectedselectedselected
Kiepskie nastroje w USA, brak konsensusu w EBC  | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami globalny rynek długu rzeczywiście nie tracił dalej na wycenie, ale za to przerósł nasze oczekiwania skalą umocnienia. Krzywa UST obniżyła się na całej długości od -14 pb. na krótkim końcu (2Y) przez -10 pb. na środku (10Y) do -9 pb. na długim końcu (30Y). Finalnie zamknęła dzień na odpowiednio 2,49%, 2,76% i 2,97%. Ten ruch był wspierany przez solidna aukcję UST na krótkim końcu, ale główne skrzypce grały spadki na giełdowych parkietach po słabych danych z amerykańskiego rynku nieruchomości.

Te nastroje przejęła także Europa, pomimo pozytywnego wydźwięku majowych, wstępnych indeksów PMI. Wpływ na to mógł mieć wywiad z Francois Villeroy z Banku Francji, który powiedział, że w Radzie Gubernatorów wcale nie ma konsensusu na podwyżkę stóp o 50 pb. Wypadkowo dług w strefie euro umocnił się o śr. 4 pb. W przypadku krzywej niemieckiej zmiany na głównych węzłach krzywej wyniosły odpowiednio -5, 7 i 3 pb.

Kiepskie nastroje w USA, brak konsensusu w EBC  - 1Kiepskie nastroje w USA, brak konsensusu w EBC  - 1

Dziś o poranku kontrakty terminowe na UST pozostają blisko poziomów zamknięcia, a kontrakty na Bunda zniżkują delikatnie przy dosyć niskim wolumenie. Towarzyszyła temu przeważnie wzrostowa sesja na azjatyckich parkietach, pomimo dyskusji o tym, że dotychczasowa skala luzowania w Chinach jest zbyt niska. W tych uwarunkowaniach sądzimy, że rentowności obligacji mają potencjał, aby jeszcze obniżyć się, ale nie przesadnie wobec wciąż wysokiej inflacji.

Kiepskie nastroje w USA, brak konsensusu w EBC  - 2Kiepskie nastroje w USA, brak konsensusu w EBC  - 2

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama