Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Drogi publiczne i prywatne: Jak Franklin Equity Group postrzega transformację cyfrową

|
selectedselectedselected
Drogi publiczne i prywatne: Jak Franklin Equity Group postrzega transformację cyfrową | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Franklin Equity Group ma długą historię badania i inwestowania w spółki publiczne i prywatne w przestrzeni technologicznej. W tym artykule zarządzający portfelami Jonathan Curtis i Ryan Biggs dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, gdzie widzą możliwości w transformacji cyfrowej i jak myślą o względnej atrakcyjności możliwości inwestycyjnych spółek publicznych i prywatnych.

 

Transformacja cyfrowa to proces wykorzystywania technologii cyfrowych do tworzenia nowych lub modyfikowania istniejących procesów biznesowych, produktów, usług i doświadczeń klientów. Nie chodzi tylko o przyjęcie nowych narzędzi lub platform, ale o fundamentalną zmianę sposobu działania firmy i dostarczania wartości swoim klientom i interesariuszom. Wierzymy, że udane transformacje cyfrowe mogą wpływać na każdy aspekt działalności firmy, od strategii i kultury po operacje i innowacje.

 

Jak badamy i inwestujemy w transformację cyfrową?

Reklama

Nieustannie oceniamy, w jaki sposób różne tematy wpływają i są pod wpływem nowych rozwiązań zarówno ze strony spółek publicznych, jak i prywatnych. Aby zebrać spostrzeżenia, znaleźliśmy znaczące korzyści z wykorzystania globalnej sieci analityków, zarządzających portfelami, inwestorów venture capital i ekspertów branżowych. Te perspektywy ukształtowały nasze własne poglądy, które dziś koncentrują się na 10 podtematach w krajobrazie transformacji cyfrowej: sztuczna inteligencja, nowy handel, elektryfikacja i autonomia, transformacja mediów cyfrowych, przetwarzanie w chmurze, fintech, cyfrowe zaangażowanie klientów, IoT/5G, cyberbezpieczeństwo i przyszłość pracy.

Transformacja cyfrowa - kluczowe filary

Drogi publiczne i prywatne: Jak Franklin Equity Group postrzega transformację cyfrową - 1Drogi publiczne i prywatne: Jak Franklin Equity Group postrzega transformację cyfrową - 1

Wyłącznie w celach ilustracyjnych.

 

Dlaczego uważamy, że generatywna sztuczna inteligencja i przetwarzanie w chmurze są źle rozumiane przez inwestorów?

Jednym z podtematów, który szczególnie nas ekscytuje, jest generatywna sztuczna inteligencja (AI), czyli zdolność maszyn do tworzenia nowych i oryginalnych treści, takich jak obrazy, tekst, muzyka i filmy, w oparciu o dane i algorytmy. Wierzymy, że generatywna sztuczna inteligencja może zakłócić i przekształcić różne branże i sektory, takie jak media, rozwój technologii, rozrywka, edukacja i opieka zdrowotna. Na przykład, generatywna sztuczna inteligencja może być wykorzystywana do tworzenia realistycznych i spersonalizowanych treści cyfrowych, takich jak filmy, gry, książki i dzieła sztuki, które mogą zaspokoić różnorodne i zmieniające się gusta i preferencje konsumentów. Generatywna sztuczna inteligencja może być również wykorzystywana do ulepszania i optymalizacji projektowania i produkcji produktów fizycznych, takich jak odzież, meble i samochody, które mogą zaspokoić specyficzne i spersonalizowane potrzeby i wymagania klientów.

Reklama

Uważamy jednak, że wielu inwestorów źle rozumie generatywną sztuczną inteligencję. Inwestorzy ci koncentrują się na wyzwaniach etycznych i regulacyjnych oraz związanych z nimi zagrożeniach, takich jak prywatność, bezpieczeństwo i własność intelektualna. Chociaż te zagrożenia są ważne i muszą być monitorowane, uważamy również, że

można rozwiązać i złagodzić poprzez odpowiedzialne i etyczne wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji oraz opracowanie i przyjęcie odpowiednich standardów i przepisów. Naszym zdaniem inwestorzy mają tendencję do niedoceniania pozytywnego i korzystnego wpływu i możliwości, jakie generatywna sztuczna inteligencja może przynieść społeczeństwu - takich jak zwiększenie kreatywności, innowacyjności i produktywności - a także poprawa dostępu, przystępności cenowej i jakości cyfrowych i fizycznych produktów i usług. Nasza praca przekonuje nas, że możliwości generatywnej sztucznej inteligencji będą mierzone w bilionach dolarów w nadchodzących latach.

Kolejnym podtematem, na który jesteśmy bardzo optymistyczni, jest chmura obliczeniowa, czyli dostarczanie usług obliczeniowych - takich jak serwery, pamięć masowa, bazy danych, oprogramowanie i analizy - przez Internet. Uważamy, że chmura obliczeniowa jest podstawą i czynnikiem umożliwiającym transformację cyfrową, ponieważ zapewnia przedsiębiorstwom skalowalność, elastyczność i wydajność w zakresie dostępu do technologii i rozwiązań cyfrowych oraz korzystania z nich. Chmura obliczeniowa umożliwia również firmom wprowadzanie innowacji i eksperymentowanie z nowymi produktami i usługami oraz poprawę doświadczenia i zaangażowania klientów.

Uważamy również, że inwestorzy źle rozumieją chmurę obliczeniową i generalnie postrzegają ją jako utowarowioną i niskomarżową działalność z silną konkurencją i presją cenową. Chociaż dostrzegamy i monitorujemy te wyzwania, uważamy również, że można je przezwyciężyć i zrównoważyć dzięki zróżnicowaniu i wartości dodanej usług w chmurze, takich jak bezpieczeństwo, niezawodność, i wydajność. Inwestorom może być łatwo przeoczyć długoterminowy i zrównoważony potencjał wzrostu chmury obliczeniowej, ponieważ wciąż znajduje się ona na początkowych etapach wdrażania i penetracji, zwłaszcza na rynkach wschodzących i w branżach. Ponadto niedawny cykl optymalizacji po COVID spowodował, że inwestorzy zaczęli kwestionować ostateczną wielkość rynku. Nie jesteśmy zaniepokojeni, ponieważ nasza praca przekonuje nas, że możliwości chmury będą pewnego dnia warte biliony dolarów, a ostatnie spowolnienie ma charakter cykliczny, a nie sekularny.

 

Poruszanie się po publicznych i prywatnych ścieżkach inwestycyjnych

Reklama

W dzisiejszym klimacie rosnących stóp procentowych krajobraz inwestycyjny transformacji cyfrowej ewoluuje w kierunku spółek publicznych i prywatnych. Wysokiej jakości spółki publiczne oferują płynność, mają mocne bilanse i generują własny kapitał na finansowanie swojego rozwoju. Spółki te mogą być również wrażliwe na szybko zmieniające się stopy procentowe, co może powodować krótkoterminową zmienność zwrotów. Inwestycje w spółki prywatne mogą zapewnić długoterminowy potencjał wzrostu, ale wiążą się również z ryzykiem braku płynności i mniejszą krótkoterminową zmiennością zwrotów, biorąc pod uwagę ograniczoną wycenę, nawet w przypadku wzrostu stóp procentowych. Zazwyczaj mają one także słabsze bilanse i nie generują jeszcze własnego kapitału. Dostrzegamy korzyści płynące z posiadania obu klas aktywów w portfelach, ponieważ ich zróżnicowane profile płynności i zwrotów oferują potencjalne korzyści w zakresie dywersyfikacji oraz, co ważne, wgląd w perspektywy przyszłych zakłóceń, które mogą wystąpić w przyszłości co może zmienić konkurencyjny krajobraz.

 

Podsumowanie

Uważamy, że transformacja cyfrowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej przełomowych trendów na świecie i jesteśmy zaangażowani w badanie i inwestowanie w wiodące spółki publiczne i prywatne, które ją umożliwiają lub czerpią z niej korzyści. Jesteśmy szczególnie podekscytowani podtematami generatywnej sztucznej inteligencji i przetwarzania w chmurze, które naszym zdaniem są źle rozumiane przez inwestorów, a oferują atrakcyjne i atrakcyjne możliwości długoterminowego tworzenia wartości.

 

Zobacz także: Niemcy 3. gospodarką, a my przegonimy Japonię w jakości życia? Ekonomista wyjaśnia

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Franklin Templeton

Franklin Templeton

Franklin Templeton to amerykańska międzynarodowa spółka holdingowa, która wraz ze swoimi spółkami zależnymi jest nazywana Franklin Templeton; jest globalną firmą inwestycyjną założoną w Nowym Jorku w 1947 roku jako Franklin Distributors, Inc.


Reklama
Reklama