Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dane koniunkturalne z USA oraz handel zagraniczny Chin. Jakie są oczekiwania rynku?

|
selectedselectedselected
Dane koniunkturalne z USA oraz handel zagraniczny Chin. Jakie są oczekiwania rynku? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W tym tygodniu poznamy wyniki badań koniunktury z USA. Naszym zdaniem indeks ISM poza przetwórstwem obniżył się do 53,3 pkt. w listopadzie z 54,4 pkt. w październiku. W kierunku pogorszenia sytuacji w sektorze usług oddziaływało osłabienie popytu konsumpcyjnego w warunkach wysokiej inflacji. W piątek opublikowany zostanie wstępny indeks Uniwersytetu Michigan. Oczekujemy dalszego pogorszenia nastrojów gospodarstw domowych (56,0 pkt. w grudniu wobec 56,8 pkt. w listopadzie). Uważamy, że sumaryczny wpływ danych z amerykańskiej gospodarki na rynki finansowe będzie ograniczony.

 

 

Reklama

W środę opublikowane zostaną dane nt. handlu zagranicznego w Chinach. Zgodnie z konsensusem saldo chińskiego bilansu handlowego zmniejszyło się w listopadzie do 79,1 mld USD wobec 85,2 mld USD w październiku. Rynek oczekuje, że dynamika eksportu zmniejszyła się w listopadzie do -3,5% r/r wobec -0,3% w październiku, a dynamika importu spadła do -5,0% wobec -0,7%. Dane potwierdzą najprawdopodobniej utrzymujący się negatywny wpływ restrykcji covidowych na chiński popyt wewnętrzny. Z kolei dane o eksporcie zasygnalizują obniżenie aktywności w światowym handlu. Uważamy, że dane z Chin będą neutralne dla rynków finansowych.

 

Dane koniunkturalne z USA oraz handel zagraniczny Chin. Jakie są oczekiwania rynku? - 1Dane koniunkturalne z USA oraz handel zagraniczny Chin. Jakie są oczekiwania rynku? - 1

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Credit Agricole - informacje ekonomiczne

Credit Agricole - informacje ekonomiczne

Grupa Crédit Agricole – francuska sieć banków spółdzielczych, która w 1990 r. przekształciła się w międzynarodową grupę bankową. Crédit Agricole był początkowo spółdzielczą kasą rolników i z tego powodu jest często nazywany Zielonym Bankiem.


Reklama
Reklama