Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Chiny i popyt na surowce. Czy Europa miała sporo szczęścia i właśnie się ono wyczerpuje?

|
selectedselectedselected
Chiny i popyt na surowce. Czy Europa miała sporo szczęścia i właśnie się ono wyczerpuje? | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Rok 2022 przyniósł istotny wzrost importu LNG przez UE (głównie z USA, ale także z Afryki i Bliskiego Wschodu). Taka sytuacja była jednak w dużym stopniu możliwa przez znaczny spadek popytu na skroplony gaz z Chin. Nawet awaria największego terminalna eksportowego w USA nie spowodowała znaczących problemów.

 

 

Wraz z odradzaniem się popytu w Chinach można oczekiwać pewnego wzrostu zapotrzebowania na surowce energetyczne. To z kolei będzie oznaczać, że konkurencja o LNG będzie zdecydowanie większa niż w 2022. W obliczu ograniczonych i skoncentrowanych mocy UE w pewnym stopniu pomóc mogą pływające jednostki regazyfikacyjne (FSRU). Wzrosty cen gazu są jak najbardziej możliwe (zwłaszcza po ostatnich spadkach).

Reklama

Chiny i popyt na surowce. Czy Europa miała sporo szczęścia i właśnie się ono wyczerpuje? - 1Chiny i popyt na surowce. Czy Europa miała sporo szczęścia i właśnie się ono wyczerpuje? - 1

 

 

 

***Materiał pochodzi z raportu mBanku: Scenariusz(e) na 2023 rok, którego pełną zawartość możesz zobaczyć i pobrać klikając w poniższy przycisk:

Reklama

Pobierz raport

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Ekonomiści mBanku

Ekonomiści mBanku

mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Byliśmy pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznaczamy kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Jesteśmy jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce, od 1992 roku notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.


Reklama
Reklama