Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Biuletyn ekonomiczny: amerykańska inflacja kluczowa w tym tygodniu

|
selectedselectedselected
Biuletyn ekonomiczny: amerykańska inflacja kluczowa w tym tygodniu | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Rozpoczynający się tydzień jest dość bogaty w publikacje makroekonomiczne oraz wystąpienia bankierów centralnych. W odniesieniu do danych najwięcej uwagi inwestorów prawdopodobnie przykuje wtorkowy odczyt inflacji ze Stanów Zjednoczonych.

Konsensus zakłada, że bazowy oraz ogólny CPI wyniósł 0,4% m/m w styczniu. Nawet niewielkie odchylenia od tej wartości mogą wywołać podwyższoną zmienność na rynkach. W kraju natomiast również dane o inflacji będą uważnie obserwowane przez rynek (środa). Wyższe od konsensusu publikacje CPI w Czechach oraz na Węgrzech zwiększają ryzyko podobnego scenariusza w Polsce. Wcześniej (dziś) napłyną dane NBP dotyczące rachunku bieżącego oraz dane GUS (wtorek) o PKB za IV kw. ub.r. Ze strefy euro natomiast interesujące mogą być dane o rachunku bieżącym za grudzień oraz inflacja PPI z Niemiec.

Biuletyn ekonomiczny: CPI z USA kluczowy w tym tygodniu - 1Biuletyn ekonomiczny: CPI z USA kluczowy w tym tygodniu - 1

W przypadku wystąpień bankierów centralnych sporo uwagi mogą przykuć komentarze Johna Williamsa z FOMC. Są zaplanowane krótko po publikacji CPI z USA. Z kolei członkowie EBC mogą zabierać głos po spotkaniu Eurogrupy (dziś oraz jutro), a także podczas środowej debaty dotyczącej corocznego raportu EBC.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama