Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Wyniki finansowe spółki CFG za 3Q’22 - komentarz analityka [raport na zlecenie GPW]

|
selectedselectedselected
Wyniki finansowe spółki CFG za 3Q’22 - komentarz analityka [raport na zlecenie GPW] | FXMAG INWESTOR
własne źródło
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Komentarz BDM: Wyniki spółki za 3Q’22 na poziomie zysku EBIT są poniżej oczekiwań stąd odbieramy je negatywnie. Na poziomie przychodów CFG w omawianym okresie wypracował 1,7 mln PLN przychodów (-17,1% r/r), z czego 0,8 mln PLN to przychody ze sprzedaży (spadek o 22,6% r/r i to pomimo premiery „ACS” w 2Q’22, uważamy jednak, że może być on związany z brakiem płatności na produkcję gry „Stargate Timekeepers”) vs 1,0 mln PLN nasze oczekiwania. Na znaczące podbicie tej pozycji miała wpływ zamiana stanu produktów, która wyniosła blisko 0,9 mln PLN i okazała się znacząco wyższa od naszych prognoz. W omawianym okresie koszty operacyjne spadły r/r o 24,2% i wzrosły q/q o 4,8% do poziomu 1,5 mln PLN. Największy koszt jak zwykle wiąże się z produkcją gier – koszty usług obcych urosły r/r o 21,8% i q/q o 46,7% do 1,2 mln PLN, a wynagrodzenia spadły r/r o ok. 66,1% i 49,7% q/q do 0,3 mln PLN. Pomimo, iż spółka skupiała się na zmaksymalizowaniu wydajności zespołu produkcyjnego oraz optymalizacji produkcji, nie udało się ograniczyć najważniejszych pozycji kosztowych i są one znacząco powyżej naszych oczekiwań, co odbieramy negatywnie.

 

Wyniki finansowe spółki CFG za 3Q’22 - komentarz analityka [raport na zlecenie GPW] - 1Wyniki finansowe spółki CFG za 3Q’22 - komentarz analityka [raport na zlecenie GPW] - 1

 

Na poziomie EBITDA CFG wypracował zysk w wysokości 0,2 mln PLN (+237,8% r/r), EBIT wyniósł 0,2 mln PLN, (+355,4% r/r). W 3Q’22 za sprawą zysku z tytułu rozchodu aktywów finansowych spółka wypracowała 1,0 mln PLN salda finansowego (efekt umowy z PLW dotyczącej gry „Gnomepunk”), co przełożyło się na zysk netto na poziomie 1,1 mln PLN (vs +294,1% r/r). W 3Q’22 przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej wyniosły -0,3 mln PLN (z czego -1,0 mln PLN dotyczyło działalności inwestycyjnej). Na koniec września’22 spółka posiadała 0,8 mln PLN środków pieniężnych, czyli 0,1 mln PLN mniej q/q. Spółka w dalszym ciągu skupia się na zmaksymalizowaniu wydajności zespołu produkcyjnego. Optymalizowane są etapy produkcji oraz zarządzanie zespołem.

Reklama

 

Wyniki finansowe spółki CFG za 3Q’22 - komentarz analityka [raport na zlecenie GPW] - 2Wyniki finansowe spółki CFG za 3Q’22 - komentarz analityka [raport na zlecenie GPW] - 2

 

  • Spółka w 3Q’22 wypracowała 1,7 mln PLN przychodów (-17,1% r/r), z czego 0,8 mln PLN z przychodów ze sprzedaży (-22,4% r/r, -34,6% q/q), za drugą część czyli 0,9 mln PLN odpowiadała zamiana stanu produktów (-11,0% r/r i vs -0,1 mln PLN w 2Q’22).
  • W omawianym okresie koszty operacyjne spadły r/r o 24,2% i wzrosły q/q o 4,8% do poziomu 1,5 mln PLN. Największy koszt jak zwykle wiąże się z produkcją gier – koszty usług obcych urosły r/r o 21,8% i q/q o 46,7% do 1,2 mln PLN, a wynagrodzenia spadły r/r o ok. 66,1% i 49,7 q/q o do 0,3 mln PLN.
  • Na poziomie EBITDA spółka wypracowała zysk w wysokości 0,2 mln PLN (+237,8% r/r), EBIT wyniósł 0,2 mln PLN, (+355,4% r/r).
  • W 3Q’22 za sprawą zysku z tytułu rozchodu aktywów finansowych spółka wypracowała 1,0 mln PLN salda finansowego, co przełożyło się na zysk netto na poziomie 1,1 mln PLN (vs +294,1% r/r).
  • Na przestrzeni minionego kwartału „produkty i półprodukty w toku” spadły q/q o 1,5 mln PLN do poziomu 3,2 mln PLN, a „produkty gotowe” spadły o 0,1 mln PLN do 1,7 mln PLN.
  • W 3Q’22 przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej wyniosły -0,3 mln PLN (z czego -1,0 mln PLN dotyczyło działalności inwestycyjnej). Na koniec września’22 spółka posiadała 0,8 mln PLN środków pieniężnych, czyli 0,1 mln PLN mniej q/q.
  • Na koniec września’22 w CreativeForge Games, w przeliczeniu na pełne etaty nie było osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, natomiast CFG zatrudniał 11 osób na podstawie umów cywilnoprawnych oraz jedną osobę z Zarządu zatrudnioną z tyt. powołania. Łącznie w grupie w przeliczeniu na pełne etaty, nie zatrudniano osób na podstawie umowy o pracę, 3 osoby zatrudniano z tyt. powołania oraz 37 osób na podstawie umów cywilnoprawnych.
  • 5 września 2022 r. został podpisany aneks nr 2 do umowy wydawniczej z dnia 1 lipca 2021 r. dotyczącej gry pt. Gnomepunk, na mocy którego nowym wydawcą niniejszego tytułu został PlayWay. CFG zdecydował o przekazaniu roli wydawcy do ww. gry z uwagi na potrzebę skupienia swoich zasobów na innych produkcjach, istotniejszych z punktu widzenia spółki. PlayWay pokrył całość dotychczasowych kosztów poniesionych przez CFG.
  • Deadwater Sallon - na początku minionego kwartału przedstawiono graczom grę. Tytuł ten został przyjęty z dobrymi ocenami, a developer już pracuje nad kolejną produkcją, dla której wydawcą również będzie CFG.
  • Handyman Corporation - 3Q’22 to intensywna praca nad wydaniem gry, która będzie miała swoją premierę już niedługo, tj. 30 listopada 2022 r. CFG jest bardzo zadowolona z efektów ww. prac.
  • MyHotel – gra znajduje się już w pełnej produkcji. W dalszym ciągu na bieżąco usuwane są błędy oraz elementy zaniżające wydajność. Produkcja nie jest zagrożona. Trwają również analizy badające kierunek, w którym powinien pójść marketing gry oraz szukane jest odpowiednie okno wydawnicze, by zmaksymalizować zyski premierowe.
  • Oprócz wyżej wymienionych gier, w produkcji są tytuły takie jak: Blacksmith Simulator, Beer Factory, Colonize , Black Gold oraz House Flipper City, Builders of Greece. Każda z tych gier jest już na zaawansowanym etapie produkcyjnym i każda z nich ma duży potencjał na sukces.
  • Spółka w dalszym ciągu skupia się na zmaksymalizowaniu wydajności zespołu produkcyjnego. Optymalizowane są etapy produkcji oraz zarządzanie zespołem. Utworzono odpowiednie procedury mające na celu szybsze identyfikowanie potencjalnych błędów związanych z dodawaniem do gier nowych funkcji oraz mechanik, przy czym jednocześnie usprawniono system raportowania błędów oraz ich identyfikacji, a co za tym idzie, szybsze usuwanie nieprawidłowości przez zespoły testerskie. Już teraz CFG widzi, iż zastosowane usprawnienia pozytywnie wpływają na działalność deweloperską.

 

Wyniki finansowe spółki CFG za 3Q’22 - komentarz analityka [raport na zlecenie GPW] - 3Wyniki finansowe spółki CFG za 3Q’22 - komentarz analityka [raport na zlecenie GPW] - 3

Wyniki finansowe spółki CFG za 3Q’22 - komentarz analityka [raport na zlecenie GPW] - 4Wyniki finansowe spółki CFG za 3Q’22 - komentarz analityka [raport na zlecenie GPW] - 4

Reklama

Wyniki finansowe spółki CFG za 3Q’22 - komentarz analityka [raport na zlecenie GPW] - 5Wyniki finansowe spółki CFG za 3Q’22 - komentarz analityka [raport na zlecenie GPW] - 5

Wyniki finansowe spółki CFG za 3Q’22 - komentarz analityka [raport na zlecenie GPW] - 6Wyniki finansowe spółki CFG za 3Q’22 - komentarz analityka [raport na zlecenie GPW] - 6

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama