Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Unimot: Oczekiwane oszczędności wynikające z reorganizacji grupy kapitałowej

|
selectedselectedselected
Unimot: Oczekiwane oszczędności wynikające z reorganizacji grupy kapitałowej | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Unimot szacuje, że przeniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki zależnej Unimot Paliwa umożliwi grupie osiągnięcie do 30 milionów zł dodatkowej EBITDA skorygowanej od dnia 1 lipca 2022 r. do dnia 30 czerwca 2024.

Poprzednio Spółka informowała o planowanym wstrzymaniu prowadzenia działalności w zakresie importu paliw ciekłych oraz wytwarzania paliw ciekłych (w zakresie LPG) w ramach posiadanych koncesji OPZ i WPC z końcem czerwca 2022. Jednocześnie Spółka planowała kontynuować działalność począwszy od dnia 1 lipca 2022 r. poprzez swoją spółkę zależną UNIMOT Paliwa, która posiada niezbędne w tym zakresie koncesje. Skutkiem zaprzestania prowadzenia działalności OPZ i WPC dla Grupy Emitenta będzie ograniczenie obowiązku utrzymywania zapasu obowiązkowego paliw płynnych przez okres od dnia 1 lipca 2022 r. do dnia 30 czerwca 2023 roku co spowoduje zmniejszenie kosztów magazynowania paliw w tym okresie.

Unimot: Oczekiwane oszczędności wynikające z reorganizacji grupy kapitałowej - 1Unimot: Oczekiwane oszczędności wynikające z reorganizacji grupy kapitałowej - 1

Komentarz: Informacja pozytywna, ze względu na oczekiwane oszczędności (mimo, że Spółka informowała o planach reorganizacji grupy z dużym wyprzedzeniem). Co prawda dotyczy to dodatkowej EBITDA generowanej jedynie od 1 lipca 2022 r. do 30 czerwca 2024 r. to skala oszczędności przekracza nasze oczekiwania. Myśleliśmy, że reorganizacja grupy przede wszystkim obniży zapotrzebowanie na kapitał obrotowy a wpływ na EBITDA będzie pomijalny. Jest to dodatkowa EBITDA, którą będziemy uwzględnić w naszych prognozach.

 

Reklama

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama