Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Spółka Unimot SA: Silne przychody w czerwcu

|
selectedselectedselected
Spółka Unimot SA: Silne przychody w czerwcu | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spółka poinformowała (w czwartek 7 lipca), że przychody w czerwcu osiągnęły poziom 1,195 miliarda zł – o 105% wyżej niż rok wcześniej. Spółka wskazała, że wysoki poziom przychodów to kwestia rosnących cen i wolumenów produktów paliwowych, biopaliw, LPG, gazu ziemnego i asfaltów a także wzrostu przychodów sieci AVIA. Według spółki, wzrost oczyszczony o zmiany średniej ceny sprzedaży towarów wyniósł 52%.

Unimot: Silne przychody w czerwcu - 1Unimot: Silne przychody w czerwcu - 1

Komentarz: Informacja neutralna. Pozytywna informacja o wysokich przychodach powinna już zostać zdyskontowana na wczorajszej sesji. Oczekujemy bardzo dobrych wyników w drugim kwartale, ale wyraźnie niższych niż w pierwszym. 20 i 21 lipca walne zebrania akcjonariuszy Lotosu i PKN Orlen będą decydować o wymianie akcji co zdeterminuje czy Unimot będzie kupował aktywa logistyczne i asfaltowe od Lotosu. Jest to kluczowy czynnik dla Unimotu. Poparcie fuzji może się okazać bardzo korzystne dla spółki ze względu na bardzo tanie przejęcie tych aktywów.

 

 

Reklama

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama