Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Spółka Relpol zwiększa swoją działalność w Niemieczech. Wzrost sprzedaży również na krajowym rynku

|
selectedselectedselected
Spółka Relpol zwiększa swoją działalność w Niemieczech. Wzrost sprzedaży również na krajowym rynku | FXMAG INWESTOR
własne źródło
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W 1Q'23 przychody wyniosły 53,3 mln PLN (+32% r/r). Sprzedaż na rynku polskim wzrosła o 15% r/r. Sprzedaż eksportowa wzrosła o 39% r/r (w tym w Niemczech o 52% r/r, gdzie bardzo dobrą sprzedaż notowały przekaźniki do inwerterów solarnych).

 

 

Zdecydowanej poprawie uległa rentowność brutto ze sprzedaży (23% w 1Q'23 vs 18% rok temu i 16% w 4Q'22). Zwracamy uwagę na stabilizację kosztów materiałów, efekty wzrostu automatyzacji i wysoki popyt w obszarze OZE. Obecnie zakład ukraiński pracuje w pełnym zakresie.

Reklama

Rentowność produkcji wyniosła 21% (sprzedaż towarów i pozostałych ma wyższą rentowność, ale ich udział jest nieznaczny w sprzedaży).

 

EBITDA wyniosła 9,0 mln PLN (vs 4,7 mln PLN rok temu). Spodziewaliśmy się 4,8 mln PLN. Generalnie ostrożnie podchodziliśmy do prognoz 1Q’23, baza nie była niska. Jednocześnie w ostatnim raporcie analitycznym wskazywaliśmy już na pozytywne trendy, które powinny materializować się w wynikach 2023 roku.

Wynik netto wyniósł 5,7 mln PLN (vs 2,3 mln PLN w 1Q'22).

Cash flow operacyjny: -6,9 mln PLN (vs -3,9 mln PLN rok temu). Za wzrostem sprzedaży poszedł także wzrost należności (aczkolwiek wskaźnik rotacji liczony na bazie kwartału jest korzystniejszy niż rok temu). Spadek w ujęciu kwartalnym odnotowały zapasy i zobowiązania handlowe.

CAPEX: 1,5 mln PLN.

Reklama

Dług netto po 1Q'23: 20,7 mln PLN (vs 13,9 mln PLN po 4Q’22).

 

Zobacz także: Ryzykanci wracają do gry, a polska waluta (PLN) korzysta przy okazji

 

 

Spółka wskazała, że portfel zamówień, na niektóre grupy wyrobów związane z transformacją energetyczną rósł od 3/4Q’22 i jest wypełniony na kilka miesięcy do przodu, a część klientów składa już zamówienia na 2024 rok. Zarząd wskazuje także na ustabilizowanie się kosztów surowców i materiałów.

 

Reklama

Spółka Relpol zwiększa swoją działalność w Niemieczech. Wzrost sprzedaży również na krajowym rynku - 1Spółka Relpol zwiększa swoją działalność w Niemieczech. Wzrost sprzedaży również na krajowym rynku - 1

Spółka Relpol zwiększa swoją działalność w Niemieczech. Wzrost sprzedaży również na krajowym rynku - 2Spółka Relpol zwiększa swoją działalność w Niemieczech. Wzrost sprzedaży również na krajowym rynku - 2

Spółka Relpol zwiększa swoją działalność w Niemieczech. Wzrost sprzedaży również na krajowym rynku - 3Spółka Relpol zwiększa swoją działalność w Niemieczech. Wzrost sprzedaży również na krajowym rynku - 3

Spółka Relpol zwiększa swoją działalność w Niemieczech. Wzrost sprzedaży również na krajowym rynku - 4Spółka Relpol zwiększa swoją działalność w Niemieczech. Wzrost sprzedaży również na krajowym rynku - 4

 

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama