Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Spółka dnia - XTPL sprzedał urządzenie do produkcji prototypowej DPS do pierwszego klienta w USA

|
selectedselectedselected
Spółka dnia - XTPL sprzedał urządzenie do produkcji prototypowej DPS do pierwszego klienta w USA
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

XTPL dostarczy swoje urządzenie do produkcji prototypowej Delta Printing System (DPS) do klienta przemysłowego z USA, podała spółka. Jest to pierwsza sprzedaż urządzenia DPS do klienta korporacyjnego i jednocześnie pierwsza sprzedaż tego urządzenia do USA, podkreśliła spółka.

"Chcemy podkreślić, że jest to pierwsza sprzedaż urządzenia Delta Printing System do klienta korporacyjnego i jednocześnie pierwsza sprzedaż tego urządzenia do USA, rynku o kluczowym znaczeniu dla dynamicznego rozwoju tej technologii, co dla spółki oznacza obiecujące perspektywy dla kolejnych transakcji. Wybór naszego urządzenia, które po zakończonej ewaluacji uzyskało wyniki o jakości znacznie przewyższającej testy konkurencyjnych rozwiązań, potwierdza potencjał rozwijanej przez nas technologii" - powiedział prezes XTPL Filip Granek, cytowany w komunikacie.

Nowy klient to notowana na Nasdaq firma z tzw. Wielkiej Piątki globalnych przedsiębiorstw z branży ICT (ang. Information Communication Technologies). DPS będzie wykorzystywane m.in. do rozwijania technologii i produktów z zakresu wirtualnej rzeczywistości (ang. virtual reality, VR).

Współpraca pomiędzy XTPL a klientem została nawiązana pod koniec 2021 r. Spółka przeprowadziła z amerykańskim kontrahentem ewaluację technologiczną, która pozwoliła uzyskać wyniki o jakości znacznie przewyższającej testy realizowane dla klienta przez firmy konkurencyjne. W efekcie zakończonych z sukcesem testów amerykański koncern zdecydował się na włączenie technologii ultra-precyzyjnego druku XTPL do własnych laboratoriów badawczo-rozwojowych w Dolinie Krzemowej, w Kalifornii, podano.

"Jesteśmy dumni, że innowacyjność i jakość naszej technologii została doceniona przez globalną markę i lidera w swojej dziedzinie. Dla naszego zespołu to ogromne wyróżnienie, że możemy brać udział w rozwoju nowych obszarów technologii. Wirtualna rzeczywistość może być współcześnie wykorzystywana w różnych dziedzinach, najbardziej popularne to gry komputerowe, ale może ona wspierać także np. projektowanie linii produkcyjnych czy też gotowych produktów, jak choćby samochody. Wirtualny świat może także pomóc w szkoleniach przyszłych lekarzy czy też planowaniu operacji chirurgicznych dzięki zobrazowaniu chorego organu. Jednocześnie to dopiero początek drogi wkraczania rzeczywistości wirtualnej do naszej codzienności i szereg zastosowań będzie dopiero odkrywanych. Opracowywanie nowoczesnych produktów elektronicznych umożliwiających przenoszenie nas do rzeczywistości wirtualnej wymagać będzie włączenia nowych przełomowych rozwiązań produkcyjnych. W tej rewolucji widzimy miejsce dla technologii oraz rozwiązań naszej firmy" - dodał Granek.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Oliwia Kowalska

Oliwia Kowalska

Redaktorka portalu FXMAG, specjalizująca się w tematyce inwestycyjnej i rynku forex. Absolwentka ekonomii społecznej oraz marketingu na Uniwersytecie im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Pasjonatka ekonomii oraz nowoczesnych metod zarządzania finansami.

Obserwuj autoraTwitterLinkedIn


Reklama
Reklama