Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

SIMFABRIC - wyniki finansowe za 1Q’22, komentarz oraz rekomendacja! GPWPA 3.0.

|
selectedselectedselected
SIMFABRIC - wyniki finansowe za 1Q’22, komentarz oraz rekomendacja! GPWPA 3.0. | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Ostatnia rekomendacja BDM: KUPUJ z ceną docelową 24,1 PLN/akcję (20.08.2021) LINK

SIMFABRIC - wyniki finansowe za 1Q’22. Raport w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego - 1SIMFABRIC - wyniki finansowe za 1Q’22. Raport w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego - 1

• W 1Q’22 spółka wypracowała 2,5 mln PLN przychodów (+18% r/r).

• W omawianym okresie koszty działalności operacyjnej sięgnęły 1,0 mln (-7,9% r/r). Największy koszt jak zwykle wiąże się z produkcją gier, stąd koszty usług obcych wyniosły 0,7 mln PLN (+11,9% r/r), a wynagrodzenia spadły r/r o 60,4% do 0,1 mln PLN.

• W minionym kwartale spółka wypracowała 1,7mln PLN EBITDA (+43,3% r/r), a na poziomie zysku netto n.j.d. udało jej się wypracować 1,6 mln PLN (+77,5% r/r).

Reklama

• Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w 1Q’22 wyniosły -0,2 mln PLN, przepływy z działalności inwestycyjnej były równe -6,9 mln PLN, a z finansowej +4,7 mln PLN. Na koniec marca’22 spółka posiadała 7,7 mln PLN środków pieniężnych i ekwiwalentów (-2,4 mln PLN q/q).

• Wartości niematerialne spółki urosły z 3,7 mln PLN na koniec 2021 r. do 5,5 mln PLN na koniec 1Q’22 (z czego 3,2 mln PLN to koszty gier w toku produkcji, 1,7 mln PLN prawa do gier, a 0,6 mln PLN koszty zakończonych gier.

• Należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe urosły z 5,6 mln PLN na koniec 2021r. do 7,3 mln PLN na koniec marca’22.

• Rozbudowa strategii rozwoju grupy - do istniejących pięciu filarów dodano kolejny, czyli tworzenia gier w modelu Play to Earn w oparciu o technologię blockchain, cyfrową walutę oraz NFT. W ramach tego filaru między innymi spółka wprowadzi nową cyfrową walutę SIMcoin, z której będzie można korzystać w jej grach i usługach. Na stworzenie pierwszej gry w oparciu o model "Play to Earn" oraz technologię blockchain otrzymano finansowanie od szwajcarskiej Fundacji DFINITY. Pierwszy grant wynosi 25 tys. USD, ale do projektu SimFabric zamierza zaangażować również jejspółki zależne. Dzięki czemu łączna kwota, jaką może pozyskać od Fundacji może wynieść 375 tys. USD. W swoich projektach zamierzają wykorzystać technologię blockchain Internet Computer, cyfrową walutę ICP, wdrożenie modelu "Play to Earn" oraz dystrybucję tokenów NFT do dalszej odsprzedaży.

• Train Mechanic Simulator VR - całkowite koszty wytworzenia gry oraz marketingu w sklepie Steam VR zostały zwrócone.

• VRFabric - zakończono pracę nad przeportowaniem i wydaniem gry Train Mechanic Simulator VR na urządzenia wirtualnej rzeczywistości HTC Vive. Gra dostępna jest też na rynku chińskim. W planach jest jej wydanie na urządzenia wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift, Meta Oculus 2, a także w PlayStation VR oraz PlayStation VR 2. Spółka rozpoczęła również prace nad przeportowaniem na urządzenia wirtualnej rzeczywistości gry Gardenia. Po przeportowaniu pojawi się na największych platformach sprzedażowych, tj.: Steam, VIVEPORT, Oculus oraz PlayStation Store VR.

Reklama

• W 1Q’22 przeprowadzono też dwie udane emisje akcji w MobileFabric S.A. i VRFarbic S.A. Łącznie obie spółki pozyskały finansowanie w wysokości przekraczającej 5 mln PLN. W planach jest, aby tę sumę przeznaczyć na rozwój zespołów w obu spółkach, inwestycje w nowe projekty i pozyskiwanie kolejnych umów wydawniczych oraz rozwój technologiczny samych spółek.

• SimFabric we współpracy z VRFabric zaplanowało udział w czerwcowym festiwalu gier Next Fest w sklepie Steam. W trakcie tego festiwalu zostaną zaprezentowane szerokiemu gronu graczy wersje demo gier: Gardenia VR, My Demon Wife oraz ElectriX.

• Na koniec marca’22 w skład zespołu SimFabric wchodzi łącznie 70 osób, tj.: 1 osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę oraz 4 osoby zatrudnione na umowach o dzieło, pozostałe na podstawie umów b2b. Spółki MobileFabric oraz VRFabric Szatrudniają po cztery osoby na podstawie umowy o dzieło.

Komentarz BDM: Wyniki SimFabric za 1Q’22 są zbliżone do naszych oczekiwań stąd obieramy je neutralnie. W omawianym okresie spółka wypracowała 2,5 mln PLN przychodów (+18% r/r). W 1Q’22 koszty działalności operacyjnej sięgnęły 1,0 mln (-7,9% r/r). Największy koszt jak zwykle wiąże się z produkcją gier, stąd koszty usług obcych wyniosły 0,7 mln PLN (+11,9% r/r), a wynagrodzenia spadły r/r o 60,4% do 0,1 mln PLN. W minionym kwartale spółka wypracowała 1,7mln PLN EBITDA (+43,3% r/r), a na poziomie zysku netto n.j.d. udało jej się wypracować 1,6 mln PLN (+77,5% r/r). Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w 1Q’22 wyniosły -0,2 mln PLN, przepływy z działalności inwestycyjnej były równe -6,9 mln PLN, a z finansowej +4,7 mln PLN. Na koniec marca’22 spółka posiadała 7,7 mln PLN środków pieniężnych i ekwiwalentów (-2,4 mln PLN q/q). Wartości niematerialne spółki urosły z 3,7 mln PLN na koniec 2021 r. do 5,5 mln PLN na koniec 1Q’22 (z czego 3,2 mln PLN to koszty gier w toku produkcji, 1,7 mln PLN prawa do gier, a 0,6 mln PLN koszty zakończonych gier. SimFabric we współpracy z VRFabric zaplanowało udział w czerwcowym festiwalu gier Next Fest w sklepie Steam. W trakcie tego festiwalu zostaną zaprezentowane szerokiemu gronu graczy wersje demo gier: Gardenia VR, My Demon Wife oraz ElectriX.

SIMFABRIC - wyniki finansowe za 1Q’22. Raport w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego - 2SIMFABRIC - wyniki finansowe za 1Q’22. Raport w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego - 2

SIMFABRIC - wyniki finansowe za 1Q’22. Raport w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego - 3SIMFABRIC - wyniki finansowe za 1Q’22. Raport w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego - 3

Reklama

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama