Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

SIMFABRIC: Prognoza wyników na 1Q 2022 - okres dalszej realizacji projektów zewnętrznych (Koch Media, Nacon). Raport na zlecenie GPW

|
selectedselectedselected
SIMFABRIC: Prognoza wyników na 1Q 2022 - okres dalszej realizacji projektów zewnętrznych (Koch Media, Nacon). Raport na zlecenie GPW | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Komentarz BDM: Spodziewamy się, że w 1Q’22 struktura przychodów ze sprzedaży produktów spółki się nie zmieniła, za blisko 2/3 odpowiadały zaliczki na tworzenie projektów zewnętrznych (Koch Media, Nacon), ok. 0,6 mln PLN wygenerowały usługi związane z e-learningiem, a resztę portfel aktualnych, przeportowanych gier.

 

Wyniki wspierały w tym okresie takie tytuły jak „Train Mechanic Simulator VR” czy „Gardenia”. Szacujemy, że w omawianym okresie SimFabric wypracował 3,1 mln PLN przychodów (w tym 0,4 mln PLN zmiana stanu produktów), 1,6 mln PLN EBITDA oraz 1,4 mln PLN zysku netto.

„Gardenia” – spółka aktualnie kończy niezbędne poprawki i testy konieczne do wydania pełnej wersji gry na konsole PS4 oraz PS5, a po niej odbędą się premiery na konsole: Nintendo Switch oraz Xbox One. Spółka zawarła umowę wydawniczą ze spółką zależną VRFabric na portowanie i dystrybucję gry na urządzenia wirtualnej rzeczywistości VR.

„Preventive Strike” - niedługo planowane jest również wydanie tego tytułu na konsole Xbox One

Reklama

 

MobileFabric oraz VRFabric – obie spółki przygotowują kolejne premiery, powiększając swoje portfolia wydawnicze przed planowanymi w tym roku debiutami na giełdzie New Connect. Na początku lutego 2022 roku przeprowadzono dwie udane emisje akcji. Akcje serii D w MobileFabric, objęte zostały przez akcjonariuszy za przeszło 2,4 mln PLN. Akcje serii C w VRFabric, objęte zostały przez akcjonariuszy za przeszło 2,6 mln PLN.

„Train Mechanic Simulator VR” – gra wydana 27.12.2021r. przez VRFabric na gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift w sklepie Steam

 

Centrum Badawczo-Rozwojowe- w tym roku spółka planuje rozpoczęcie budowy centrum z łącznym budżetem 25 mln PLN, na którą otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju. W tym celu spółka podpisała list intencyjny na zakup dwóch działek pod budowę Centrum w Katowicach. Zakup działki wraz z wszelkimi zgodami na budowę będzie uruchamiał finansowanie projektu i dofinansowania. Po zakończeniu budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego, rozpocznie się realizowanie w nim Agend Badawczo-Rozwojowych, dla których spółka zamierza pozyskać kolejne granty na badania i rozwój, zarówno we współpracy z instytucjami krajowymi, jak i zagranicznymi.

 

Reklama

Projekt gry w oparciu o model play to earn i blockchain – spółka uruchomiła pierwszy projekt tego typu, który będzie realizowany z grantu na rozwój technologii blockchain, przyznanego spółce przez szwajcarską Fundację DFINITY. Kolejne dwa planowane projekty gier, mają być realizowane przez zespoły VRFabric oraz MobileFabric. Na każdy z trzech projektów planowane jest pozyskanie dwustopniowych grantów Fundacji DFINITY w wysokości 25 tys. USD na fazę prototypową i 100 tys. USD na fazę rozwojową. Łącznie spółka w ramach trzech projektów grantowych planuje pozyskać sumę 375 tys. USD.

 

SIMFABRIC: Prognoza wyników na 1Q 2022 - okres dalszej realizacji projektów zewnętrznych (Koch Media, Nacon). Raport na zlecenie GPW - 1SIMFABRIC: Prognoza wyników na 1Q 2022 - okres dalszej realizacji projektów zewnętrznych (Koch Media, Nacon). Raport na zlecenie GPW - 1

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama