Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rynki obligacji: rentowności polskich skarbówek poszybowały w dół

|
selectedselectedselected
Rynki obligacji: rentowności polskich skarbówek poszybowały w dół | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Najważniejsze światowe rynki obligacji zakończyły tydzień niewielkimi korektami. Rentowności zarówno obligacji amerykańskich jak i europejskich wzrosły o kilka punktów bazowych w ujęciu tygodniowym. Rentowność 10-letniej obligacji skarbowej USA przekroczyła poziom 4,15%.

 

W wyniku obaw o utrzymującą się presję inflacyjną wzrosły też nieco rentowności obligacji europejskich. Niemiecki bund (obligacja 10-letnia) wspiął się na poziomy rentowności powyżej 2,60%, czyli najwyżej od lipca.

 

Rentowności polskich skarbówek spadły o kilka punktów bazowych. Wzrost cen obligacji przekłada się na poprawę wycen dłużnych funduszy inwestycyjnych. Wyceny kontraktów FRA („Forward Rate Agreement”) spadły także o kilka punktów bazowych w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Rynek FRA wciąż wycenia bardzo szybkie tempo obniżek stóp przez RPP i zakłada spadek stopy referencyjnej o 175 punktów bazowych w ciągu roku.

Zobacz także: Rentowności obligacji skarbowych w górę! Rynek wyczuwa, że stopy procentowe zostaną na wysokim poziomie

Reklama

 

Rynki obligacji: rentowności polskich skarbówek poszybowały w dół - 1Rynki obligacji: rentowności polskich skarbówek poszybowały w dół - 1

Źródło: Opracowanie własne PKO TFI na podstawie danych serwisu Bloomberg. Stan na koniec dnia 11.08.2023 r.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Największe towarzystwo zarządzające funduszami detalicznymi. Związane kapitałowo z PKO BP. Przez pierwsze lata działalności funcjonowało pod nazwą PKO / Credit Suisse TFI, w którym do 2010 roku Credit Suisse Asset Management było współwłaścicielem i zarządzającym funduszami. Oferuje zarówno fundusze otwarte, jak i FIZ-y skierowane zarówno do klientów detalicznych, jak i przedsiębiorstw czy jednostek samorządowych. Ma w swojej ofercie szereg produktów systematycznego oszczędzania oraz emerytalnych (IKE, IKZE, PPE, PPK).


Reklama
Reklama