Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rynki obligacji: rentowność 10-latki amerykańskiej spadła poniżej 4%

|
selectedselectedselected
Rynki obligacji: rentowność 10-latki amerykańskiej spadła poniżej 4% | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Po pozytywnych danych o inflacji w USA, które zredukowały obawy o podwyżki stop procentowych, na globalnych rynkach dłużnych wzrosły ceny obligacji skarbowych. Rentowność 10-latki amerykańskiej spadła poniżej 4%.

 

Na rynkach długu europejskiego rentowności spadły o kilkanaście punktów bazowych. Po dwóch tygodniach wzrostów rentowność niemieckiego bunda zanotowała korektę. Podobnie zachowały się obligacje brytyjskie i francuskie w wyniku poprawy nastrojów inwestycyjnych na świecie.

 

Wyraźne spadki zanotowała w ubiegłym tygodniu krzywa rentowności polskich obligacji skarbowych. Dane o inflacji amerykańskiej sprzyjały spadkom rentowności lokalnego długu. Spadki przeniosły się także na rynek kontraktów FRA („Forward Rate Agreement”), które wyceniają bardzo szybkie i przez to mało prawdopodobne tempo obniżek stóp przez RPP. W minionym stawka kontraktu FRA 6x12 spadła o kolejne około 50 punktów bazowych, co oznaczałoby w przybliżeniu, że obniżki stopy referencyjnej miałyby wynieść 175 punktów bazowych w ciągu roku. 

Zobacz także: Kurs dolara amerykańskiego przed kluczowymi rozstrzygnięciami! Zobacz prognozy analityków wielkich banków

Reklama

 

Rynki obligacji: rentowność 10-latki amerykańskiej spadła poniżej 4% - 1Rynki obligacji: rentowność 10-latki amerykańskiej spadła poniżej 4% - 1

Źródło: Opracowanie własne PKO TFI na podstawie danych serwisu Bloomberg. Stan na koniec dnia 07.07.2023 r.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Największe towarzystwo zarządzające funduszami detalicznymi. Związane kapitałowo z PKO BP. Przez pierwsze lata działalności funcjonowało pod nazwą PKO / Credit Suisse TFI, w którym do 2010 roku Credit Suisse Asset Management było współwłaścicielem i zarządzającym funduszami. Oferuje zarówno fundusze otwarte, jak i FIZ-y skierowane zarówno do klientów detalicznych, jak i przedsiębiorstw czy jednostek samorządowych. Ma w swojej ofercie szereg produktów systematycznego oszczędzania oraz emerytalnych (IKE, IKZE, PPE, PPK).


Reklama
Reklama