Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Obligacje: spadki rentowności na rynkach bazowych

|
selectedselectedselected
Obligacje: spadki rentowności na rynkach bazowych | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W środę globalny rynek obligacji kontynuował spadkowy ruch dochodowości z wtorku. Nie przeszkodziły temu nawet względnie jastrzębie wypowiedzi Wallera i Daly z Fed, czy lepsze od oczekiwań dane o sprzedaży detalicznej.

Krzywa UST podniosła się na krótkim końcu (2Y) o 1 pb., natomiast obniżyła się na pozostałych tenorach – na środku krzywej (10Y) o 10 pb., na długim końcu (30Y) o 13 pb. Wypadkowo zakończyła dzień na odpowiednio 4,37%, 3,70% i 3,85%. Podobnej skali spadki miały miejsce w Europie. Niemiecka krzywa przesunęła się na całej długości o -4, -10 i -11 pb. do odpowiednio 2,12% (2Y), 2,00% (10Y) i 1,94% (30Y).

Obligacje: Spadki rentowności na rynkach bazowych  - 1Obligacje: Spadki rentowności na rynkach bazowych  - 1

Dzisiaj spodziewamy się utrzymania tendencji do umocnienia długu na rynkach bazowych. Wspierać to mogą dane makro z rynku nieruchomości USA oraz spekulacje dotyczące mniejszej skali podwyżek stóp w Eurolandzie na kolejnych posiedzeniach EBC. Mogą one znaleźć potwierdzenia w wystąpieniach przedstawicieli EBC (dzisiejszym F. Villeroya, czy jutrzejszym prezes Ch. Lagarde). Natomiast przeszkadzać w umocnieniu papierów mogą wypowiedzi przedstawicieli FOMC.

 

Falowanie na krajowym rynku obligacji

Reklama

Środowa sesja na krajowym FI była zmienna. Na jej początku dochodowości wystrzeliły jako spóźniona reakcja na wczorajszy incydent rakietowy pod Przewodowem. W dalszej części dnia inwestorzy zreflektowali się. Finalnie krzywa SPW podniosła się na całej długości o 8, 5 i 4 pb. do odpowiednio 7,13% (2Y), 7,27% (5Y) i 7,04% (10Y). Wyjątkiem był papier PS0728, którego rentowność zmalała o 5 pb. Krzywa PLN IRS przesunęła się bardzo podobnie (śr. +8 pb.).

Obligacje: Spadki rentowności na rynkach bazowych  - 2Obligacje: Spadki rentowności na rynkach bazowych  - 2

Uważamy, że przy niższych rentowności na rynkach bazowych, zwłaszcza UST, polskiego obligacje mają jeszcze potencjał do umocnienia. Dzisiaj kluczowe będą impulsy z rynków bazowych. Krajowy kalendarz jest bowiem pusty.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama