Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Notowania giełdowe (waluty bazowe/waluty regionu, rynek długu, rynki kapitałowe): korekta na rynku obligacji

|
selectedselectedselected
Notowania giełdowe (waluty bazowe/waluty regionu, rynek długu, rynki kapitałowe): korekta na rynku obligacji | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Korekta na rynku obligacji

Z wyjątkiem tenoru 1Y krzywa UST obniżyła się na całej długości. Na głównych punktach benchmarku (2Y, 10Y, 30Y) zmiany wyniosły odpowiednio -2, -9 i -10 pb., w wyniku czego krzywa zamknęła sesję na 2,58%, 2,85% i 2,90%.

W tle miała miejsce bardzo udana aukcja UST 20Y, na której amerykański Departament Skarbu ulokował 16 mld USD. W skali amerykańskiego deficytu to nie jest duża kwota, niemniej aukcja odnotowała rekordowo wysoki bid-to-cover (2,80), co inwestorom zdecydowanie wystarczyło do zbudowania narracji pod wczorajszy handel.

Korekta na rynku obligacji  - 1Korekta na rynku obligacji  - 1

W Europie zwyżka także miała miejsce, aczkolwiek o znacznie mniejszej skali (śr. -4 pb.). Najmocniej jednak drożały papiery irlandzkie (-7 pb.) i greckie (-5 pb.). W przypadku krzywej niemieckiej redukcje wyniosły -1, -6 i -8 pb. do odpowiednio 0,05%, 0,86% i 1,01%. Spadkom dodatkowo sprzyjały pierwsze od kilku sesji obniżki cen ropy naftowej. W tle miał miejsce odczyt PPI w Niemczech za marzec, który okazał się najwyższy w historii zbieranych od 1949 roku danych (30,9% r/r). Ta dana stanowi ryzyko w górę dla dzisiejszego odczytu PPI w kraju.

Korekta na rynku obligacji  - 2Korekta na rynku obligacji  - 2

Reklama

Handel w Azji rozpoczął się od spadków na giełdach po tym jak agencje podały informacje o wzroście poważnych zachorowań wywołanych wirusem Covid w Chinach. Dla odmiany kontrakty futures na indeksy starego świata rosną, czemu towarzyszą zwyżki dochodowości obligacji i umocnienie euro. Podłożem dla tych zmian była propodwyżkowa wypowiedź Martinsa Kazaksa z Rady Prezesów EBC oraz korzystny dla Emanuela Macrona wynik badań opinii publicznej po debacie telewizyjnej z Marie Le Pen. W dalszej części dnia spodziewamy się kontynuacji wzrostów rentowności w propodwyżkowych komentarzy ze strony przedstawicieli Fed i EBC. Presja na nie powinna słabnąć w drugiej części dnia w obliczu oczekiwań piątkową publikację „wojennych” wstępnych danych PMI z Eurostrefy.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama