Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Molecure: Rozwiązanie umowy licencyjnej przez Galapagos

|
selectedselectedselected
Molecure: Rozwiązanie umowy licencyjnej przez Galapagos | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Po sesji Molecure poinformowało, że zostało powiadomione przez Galapagos, że w związku z aktualizacją globalnej strategii partner spółki podjął decyzję o rozwiązaniu globalnej umowy licencyjnej podpisanej w listopadzie 2020.

  • Spółka po zakończeniu okresu wypowiedzenia, który będzie trwać 150 dni, odzyska pełne prawa do wszystkich związków oraz cząsteczek przekazanych Galapagos, w szczególności wiodącej cząsteczki - OATD-01, pierwszego w klasie inhibitora chitynazy. Dane naukowe, a w szczególności wyniki badań klinicznych oraz wypracowana własność intelektualna zostaną nieodpłatnie przeniesione na spółkę.
  • Spółka nie jest zobowiązana do zapłaty żadnego wynagrodzenia ani do zwrotu żadnych kwot uzyskanych od Galapagos.
  • Molecure rozważa rozwój OATD-01 w preferowanym i pierwotnie wybranym wskazaniu sarkoidozy. Spółka będzie poszukiwać optymalnej ścieżki rozwoju w tym wskazaniu, z zamiarem przeprowadzenia badania klinicznego fazy II (badania proof-of-concept, PoC). Rozważane będzie przeprowadzenie badania międzynarodowego z udziałem pacjentów ze Stanów Zjednoczonych i Europy, w tym Polski.
  • Telekonferencja Molecure odbędzie się dziś o 8:30 https://ccgroup.clickmeeting.com/molecure-webinar

Opinia: Informacja negatywna. Wycenialiśmy platformę chitynazową na PLN 38/akcję oraz zakładaliśmy, że Molecure otrzyma od partnera w tym roku płatność EUR 3m. Ponieważ uważamy, że informacja znacząco obniża prawdopodobieństwo sukcesu tego projektu, zawieszamy naszą rekomendację dla Molecure. Nasza ostatnia wycena wartości godziwej Molecure (PLN 55/akcję), zawierała również wycenę platformy arginazowej (OATD-02) na poziomie PLN 11/akcję. Zwracamy też uwagę, że na koniec marca spółka miała gotówkę netto na poziomie PLN 88m (PLN 6/akcję).

Przypominamy, że badanie interakcji związku GLPG4716/OATD-01 z nintedanibem i pirfenidonem (dwoma lekami zarejestrowanymi na idiopatyczne włóknienie płuc) zakończyło się w czerwcu. Jednakże, prezes Molecure informował, że w badaniu tym nie wystąpiły żadne kwestie, które podważałyby dalszy rozwój związku w tym wskazaniu. Ponadto, Galapagos odbyło tzw. scientific advice z Europejską Agencją Leków i wg prezesa Molecure również nie wynikały z tego żadne istotne problemy dla tego projektu.

 

 

Reklama

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama