Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Mirbud: ESG i ryzyka związane z wartością godziwą. Wyniki finansowe spółki

|
selectedselectedselected
Mirbud: ESG i ryzyka związane z wartością godziwą. Wyniki finansowe spółki | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

ESG Section

Środowisko

Mirbud bardzo poważnie traktuje kwestie ochrony środowiska. Spółka wdrożyła szereg środków mających na celu kontrolę emisji pyłów i zapobieganie powstawaniu nadmiernych ilości odpadów oraz wzmacnia swoją politykę środowiskową poprzez zmniejszenie zużycia zasobów naturalnych. Ponadto spółka dąży do optymalizacji wykorzystania zasobów, koncentrując się na recyklingu, kontroli odpadów i cyrkulacji wody. W swoich usługach logistycznych zlecanych podwykonawcom

Ład korporacyjny

Mirbud utrzymuje przejrzystą i ciągłą komunikację ze swoimi pracownikami i akcjonariuszami. Regularne spotkania między pracownikami i menedżerami mają na celu dostarczenie aktualnych informacji i utrwalenie strategii firmy. Terminowo publikuje raporty kwartalne i roczne.

 

Ryzyka związane z wartością godziwą

 

Zmienność popytu

Z uwagi na model biznesowy zorientowany na rozbudowaną bazę aktywów Mirbud jest w pełni narażony na zmiany w lokalnym popycie na usługi budowlane. Słaby popyt może doprowadzić do gwałtownych spadków rentowności.

Niekorzystny trend na rynkach cen materiałów i usług

Reklama

Niekorzystne tendencje, takie jak rosnące koszty surowców lub inflacja kosztów usług transportowych, mogą zmniejszyć rentowność spółki.

Możliwy wzrost konkurencji

Biorąc pod uwagę dobrą rentowność firmy, wynikającą ze złożonych rozwiązań i rosnącej skali działalności, kilku lokalnych konkurentów może próbować skopiować model biznesowy Mirbud, co może potencjalnie zwiększyć konkurencję w najważniejszych dla spółki segmentach.

Brak siły roboczej

Brak wykwalifikowanej siły roboczej w branży budowlanej może spowodować, że Mirbud będzie miał niewystarczającą liczbę pracowników do prowadzenia działalności. W tej chwili nie ma braków kadrowych, co prawdopodobnie pozwoli firmie obniżyć bazę kosztową i koszty stron trzecich w kolejnych kwartałach.

Wzrost należności

Największym zagrożeniem dla Mirbudu byłby gwałtowny wzrost należności z tytułu kontraktów budowlanych, który rzucałby cień na rentowność realizowanych kontraktów.

Spowolnienie gospodarcze

Szacunki dla polskiej gospodarki wskazują na niższe stopy wzrostu w przyszłości. W rezultacie niektóre inwestycje mogą zostać wstrzymane, co wywołałoby pytania o poziom portfela zamówień Mirbudu w kolejnych latach. Zmniejszające się fundusze unijne prawdopodobnie zaostrzą problem.

 

Wyniki finansowe

Reklama

Mirbud: ESG i ryzyka związane z wartością godziwą. Wyniki finansowe spółki - 1Mirbud: ESG i ryzyka związane z wartością godziwą. Wyniki finansowe spółki - 1

Mirbud: ESG i ryzyka związane z wartością godziwą. Wyniki finansowe spółki - 2Mirbud: ESG i ryzyka związane z wartością godziwą. Wyniki finansowe spółki - 2

 

 

 

 

Reklama

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama