Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Mercor znów skupuje akcje własne. Co z notowaniami spółki? Wykres akcji Mercor - poniedziałek, 2 września

|
selectedselectedselected

Spółka "MERCOR" S.A., będąca jednym z liderów na rynku systemów ochrony przeciwpożarowej, realizuje program skupu akcji własnych, który został zatwierdzony na mocy uchwały Walnego Zgromadzenia w 2020 roku. Skup akcji własnych jest jednym z narzędzi, które spółki notowane na giełdzie mogą wykorzystywać w celu zwiększenia wartości dla akcjonariuszy oraz stabilizacji kursu akcji na rynku.

Mercor znów skupuje akcje własne. Co z notowaniami spółki? Wykres akcji Mercor - poniedziałek, 2 września
freepik.com | Mercor znów skupuje akcje własne. Co z notowaniami spółki? Wykres akcji Mercor - poniedziałek, 2 września
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W ostatnich dniach sierpnia 2024 roku, "MERCOR" dokonał kilku transakcji w ramach tego programu, co miało na celu dalsze umocnienie pozycji spółki na rynku.

Szczegóły transakcji skupu akcji

W okresie od 26 do 30 sierpnia 2024 roku, spółka "MERCOR" przeprowadziła pięć transakcji zakupu akcji własnych. Każda z nich miała na celu wzmocnienie struktury kapitałowej spółki oraz stabilizację jej pozycji na rynku giełdowym.


Partnerem portalu FXMAG jest Interactive Brokers. Załóż rachunek w IB w kilka minut i ciesz się najniższymi prowizjami na rynku już od pierwszej transakcji.


 

Reklama

 

W sumie nabyto 1962 akcje własne, co stanowi niewielki, ale istotny procent całkowitego kapitału zakładowego spółki oraz głosów na Walnym Zgromadzeniu.

W poszczególnych dniach, akcje były nabywane po różnych cenach, od 24,213 złotych do 24,90 złotych za akcję.

Łączna wartość tych transakcji wyniosła 48 268 złotych, co przyczyniło się do zwiększenia łącznej liczby akcji własnych posiadanych przez spółkę do 252 148 sztuk. To z kolei stanowi 1,61952% całkowitego kapitału zakładowego "MERCOR" S.A.

 

>> Zobacz też: Słabe dane Mercor. Czy cena akcji zanurkuje po publikacji? [23 sierpnia, piątek]

 

Kurs akcji Mercor - poniedziałek, 2 września

Reklama

 

>>> Czytaj także: Mercor pozyskał w lipcu '24 zamówienia o wartości ok. 55,6 mln zł, o 15 proc. więcej rdr

 

Znaczenie skupu akcji własnych

Skup akcji własnych jest strategią, którą wiele spółek giełdowych stosuje w celu wzmocnienia swojej pozycji na rynku.

Pozwala to na ograniczenie liczby akcji dostępnych na rynku, co może prowadzić do wzrostu ich wartości.

Dla "MERCOR" S.A. skup akcji własnych jest również sposobem na wykorzystanie nadwyżek finansowych w sposób, który może przynieść korzyści akcjonariuszom, zwiększając wartość ich inwestycji.

Reklama

 

Regulacje prawne i przestrzeganie zasad

Wszystkie transakcje związane ze skupem akcji własnych przez "MERCOR" S.A. odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym z rozporządzeniami Unii Europejskiej dotyczącymi nadużyć na rynku oraz regulacji związanych z programami odkupu akcji.

Przestrzeganie tych regulacji jest kluczowe dla zapewnienia przejrzystości działań spółki i utrzymania zaufania inwestorów. 

 

"MERCOR" S.A. kontynuuje realizację swojego programu skupu akcji własnych, co jest strategicznym krokiem mającym na celu wzmocnienie pozycji spółki na rynku i zwiększenie wartości dla akcjonariuszy. Regularne transakcje dokonywane przez spółkę świadczą o konsekwentnej realizacji założonych celów, a także o dbałości o przestrzeganie rygorystycznych przepisów prawa.

 

Reklama

>> zobacz również: MERCOR SA (33/2024) Nabycie akcji własnych

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


PAP

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.


Ładowanie komentarzy...

Reklama
Reklama