Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Medicalgorithmics: brak opinii audytora powoduje większą niepewność - analiza spółki w ramach GIełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

|
selectedselectedselected
Medicalgorithmics: brak opinii audytora powoduje większą niepewność - analiza spółki w ramach GIełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Podkreślamy, że niezależny audytor odmówił wydania opinii o skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym. Naszym zdaniem niezależny audytor ma wątpliwości co do kontynuacji działalności spółki i nie ma pewności co do liczb przedstawionych w rocznym sprawozdaniu finansowym. Co więcej, pomimo tego, że spółka podpisała umowę kredytową i opcję kupna z potencjalnym „nabywcą”, nadal widzimy wysokie ryzyko dużych kłopotów bilansowych w 2022e. Biorąc pod uwagę oba czynniki, nie jesteśmy w stanie przygotować rzetelnych prognoz i wyceny akcji spółki. Dlatego ze skutkiem natychmiastowym nasza rekomendacja, cena docelowa i prognozy przedstawione w naszym raporcie z dnia 31 marca 2022 r. nie powinny być uwzględniane w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych dot. akcji spółki Medicalgorithmics.

Ponadto, zgłoszona liczba wniosków nie wykazuje oznak poprawy oczekiwanej w naszym poprzednim raporcie. Spółka YTD zgłosiła całkowitą liczbę wniosków na poziomie 25,0 tys. (-12% r/r) i zrealizowała 28% naszej prognozy na 2022e przedstawionej w naszym poprzednim raporcie z marca 2022 roku. W tym samym okresie liczba wniosków o wysokiej marży (MCT, Event monitoring, rozszerzony holter) wyniosła 19,0 tys. (płasko r/r) i zrealizowała 29% naszej prognozy na 2022e. Niskomarżowe roszczenia (holter, hook-ups i inne) osiągnęły poziom 6,0 tys. (-37% r/r), tj. 28% naszej prognozy na 2022e przedstawionej w poprzednim raporcie.

Z drugiej strony wydane ostatnio raporty bieżące dotyczące kredytu i opcji kupna wydają się wspierać sytuację spółki. 18 maja Medicalgorithmics podpisało umowę pożyczki z podmiotem, który udzieli Medi-Lynx pożyczki w wysokości 2,5 mln USD. W tym samym dniu spółka podpisała umowę opcji kupna, która daje „Kupującemu” prawo do zakupu wybranych aktywów Medi-Lynx za 3,5 mln USD. Obie umowy oceniamy pozytywnie, ponieważ umowa pożyczki powinna zapewnić płynność na najbliższe miesiące, a umowa opcji kupna, jeśli zostanie wykonana, pozwoli spółce powrócić do modelu biznesowego, który działał dobrze przed przejęciem Medi-Lynx. Ponieważ jednak nie możemy być pewni, że opcja kupna zostanie zrealizowana, nadal widzimy duże ryzyko problemów bilansowych w 2022 roku.

Medicalgorithmics: brak opinii audytora powoduje większą niepewność - analiza spółki w ramach GIełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 - 1Medicalgorithmics: brak opinii audytora powoduje większą niepewność - analiza spółki w ramach GIełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 - 1

 

Reklama

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama