Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Komentarz poranny – widoczna słabość banków na krajowym rynku. Akcje PKO BP oraz walory Pekao mocno spadły

|
selectedselectedselected
Komentarz poranny – widoczna słabość banków na krajowym rynku. Akcje PKO BP oraz walory Pekao mocno spadły | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Piątek przyniósł spadki na krajowym rynku akcji, co wpłynęło na zanegowanie czwartkowego odbicia na Warszawskim Indeksie Giełdowym. Niemniej jednak bilans tygodnia na ww. indeksie jest pozytywny, co pozwala z optymizmem patrzeć na kontynuację krótkoterminowego odbicia.

Motorem napędowym słabości rynku były przede wszystkim największe spółki skupione w ramach indeksu WIG20, któremu udało się jednak zakończyć miniony tydzień powyżej istotnego poziomu 1800 punktów, tj. lutowych dołków. Po raz kolejny sytuację wspierały walory allegro.eu, które wzrosły o 5,33%, kontynuując odbicie z okolic historycznych dołków zlokalizowanych w strefie ok. 20,60 zł. Widoczna była słabość banków, które wpływały istotnie na zachowanie kluczowego indeksu – akcje PKO BP spadły o 3,39%, a Pekao o 2,87%.

Komentarz poranny – widoczna słabość banków na krajowym rynku. Akcje PKO BP oraz walory Pekao poszybowały w dół - 1Komentarz poranny – widoczna słabość banków na krajowym rynku. Akcje PKO BP oraz walory Pekao poszybowały w dół - 1

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W godzinach porannych nastroje inwestorów są optymistyczne. Sesja na głównych rynkach azjatyckich kończy się wzrostami, a kontrakty terminowe na DAX są kwotowane na dodatnich poziomach. Z uwagi na święto, zamknięte w dniu dzisiejszym pozostają rynki akcji w USA, co może implikować ograniczoną zmienność również na krajowych indeksach ze względu na brak obecności tamtejszych inwestorów.

W nowym tygodniu w kalendarzu danych makroekonomicznych znajduje się kilka istotnych z punktu widzenia rynków odczytów. Przede wszystkim uwaga rynków w środę i piątek skupi się na publikacji indeksów PMI dla przemysłu i usług w maju. Wstępne szacunki wskazały na lekki spadek aktywności, szczególnie w przemyśle na co wpływ ma w dalszym ciągu słabnący popyt oraz rosnące koszty. W usługach aktywność w dalszym ciągu utrzymuje się na wysokim poziomie. Oprócz głównych gospodarek opublikowany zostanie również PMI dla przemysłu w Polsce. Spodziewamy się, że wskaźnik nieznacznie się obniży do 52.3 pkt. W Polsce, poza danymi PMI, we wtorek opublikowany zostanie wstępny szacunek inflacji CPI w maju, która prawdopodobnie wzrosła do 13.5% r/r. Równocześnie GUS opublikuje finalną dynamikę PKB wraz z poszczególnymi składowymi i ich wpływem na wzrost gospodarczy. Tydzień zakończy się publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy. Konsensus zakłada wzrost o 350 tys. nowych miejsc pracy wobec 428 tys., które odnotowano w kwietniu. Stopa bezrobocia w maju prawdopodobnie spadła do 3.5% z 3.6% w poprzednim miesiącu.

Reklama

Komentarz poranny – widoczna słabość banków na krajowym rynku. Akcje PKO BP oraz walory Pekao poszybowały w dół - 2Komentarz poranny – widoczna słabość banków na krajowym rynku. Akcje PKO BP oraz walory Pekao poszybowały w dół - 2

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BNP Paribas Biuro Maklerskie

BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.


Reklama
Reklama