Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Komentarz po sesji: Kryzys nam nie straszny? Kolejna dobra sesja banków

|
selectedselectedselected
Komentarz po sesji: Kryzys nam nie straszny? Kolejna dobra sesja banków | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Środowe notowania na rynku warszawskim skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 0,9 procent niesiony na północ zwyżką 15 spółek przy spadku 3 i 2 bez zmiany ceny. Indeks całego rynku WIG wzrósł o 0,7 procent przy 49 procent spółek rosnących, 39 procent przecenionych i 12 procent bez zmiany. Kolejny raz na plan pierwszy wybiły się spółki bankowe.

 

Indeks WIG-Banki był najsilniejszym indeks sektorowym i zyskał blisko 2,4 procent. Tylko w WIG20 akcje Aliora zdrożały o 2,6 procent, mBanku o 4,1 procent, Pekao o 2,4 procent, PKO BP o 3,1 procent, a Santandera o 2,6 procent. W koszyku blue chipów w obozie podaży zagrała naprawdę tylko spółka Dino, którą przeceniono o 3,8 procent. Z perspektywy końca sesji widać, iż rozdanie zostało zdominowane przez odpowiedź rynku na impuls wzrostowy z amerykańskich futures indeksowych. Oczekiwane, wzrostowe otwarcie w USA zostało wycenione właściwie jeszcze w pierwszej połowie dnia i finałowe pięć godzin sesji zdominował senny dryf w kontekście braku nowych impulsów.

 

Spojrzenie na wykres WIG20 pozwala odnotować, iż sesja była odwróceniem rozdania wczorajszego. We wtorek rynek wyhamował impuls wzrostowy odpowiadając na spadki w otoczeniu, a dziś wyhamował impuls spadkowy przenosząc wzrosty z giełd bazowych. Połączenie dwóch sesji – a naprawdę całej pierwszej połowy tygodnia - sprowadza się do niczego więcej niż konsolidacji WIG20 w rejonie 1700 pkt. granej już w końcówce poprzedniego tygodnia. W czwartek warto jednak oczekiwać nieco większej zmienności, którą będzie generowała odpowiedź rynków bazowych na większych zestaw ważnych publikacji makro. Niemniej, w bliskiej przyszłości to korelacja ze światem pozostanie zmienną kluczową dla rynku w Warszawie, a dla rynków bazowych aktualne będzie podzielenie uwagi między doniesienia z sektora bankowego i szacowanie zmian w polityce Fed na bazie publikowanych danych z gospodarki.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama