Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Jakie są perspektywy rozwoju dla spółki giełdowej Molecure? – analizujemy

|
selectedselectedselected
Jakie są perspektywy rozwoju dla spółki giełdowej Molecure? – analizujemy  | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W niniejszym raporcie aktualizujemy naszą wycenę dla Molecure. Nasza nowa wartość godziwa to PLN 23.2/akcję, co implikuje 8% potencjału wzrostu w stosunku do obecnej ceny. Podtrzymujemy rekomendację TRZYMAJ.

Molecure podał lek OATD-02 pierwszemu pacjentowi w badaniu klinicznym I fazy na początku 2023r., a wstępnych danych bezpieczeństwa i skuteczności oczekujemy w 4Q23. Drugi program kliniczny OATD-01, powinien wejść do badania klinicznego fazy II w sarkoidozie jeszcze w tym roku. Spodziewamy się zatwierdzenia wniosku przez FDA w 3Q23 i pierwszego podania w 4Q23. Uważamy, że monetyzacja obu aktywów jest kluczowa dla Molecure w latach 2024-25E, ale najpierw spółka musi zabezpieczyć finansowanie na rozwój po 1Q24. Naszym zdaniem najbardziej prawdopodobny jest scenariusz emisji akcji. Pomimo postępów w rozwoju programu klinicznego spodziewamy się, że cena akcji będzie pod presją ze względu na potencjalne SPO.

OATD-01 rozpocznie badanie fazy II w sarkoidozie w 2023 r. Molecure złożył wniosek IND do amerykańskiego regulatora FDA o rozpoczęcie fazy II OATD-01 w sarkoidozie. Molecure planuje rozpocząć badania fazy II na pacjentach w USA i UE w 4Q23, a wyniki są spodziewane w 1 poł. 2025. Ponieważ zbliża się początek badań klinicznych fazy II, usunęliśmy część dyskonta ze względu na niepewność związaną z zakończeniem współpracy nad OATD-01 przez Galapagos. OATD-01 wyceniamy przy obecnych założeniach na PLN 8.7/akcję, podczas gdy bez dyskonta wartość tego projektu wyniosłaby PLN 16.5/akcję.

OATD-02 już w badaniu klinicznym, pierwsze cząstkowe wyniki w 4Q23. W marcu Molecure podał pierwszemu pacjentowi lek OATD-02 rozpoczynając tym samym pierwszą kohortę w badaniu kliniczne I fazy. Spółka planuje w fazie eskalacji dawki 5-6 kohort łącznie obejmujących 30-40 pacjentów. Molecure deklaruje, że będzie regularnie prezentować dane po każdej kohorcie. Uważamy, że dane z wyższych dawek będą miały kluczowe znaczenie, ponieważ mogą pokazać wstępne dane skuteczności i bezpieczeństwa OATD-02, które z kolei mogą być katalizatorem umowy partneringowej w tym programie, która naszym zdaniem może mieć miejsce w 2024 r. Program OATD-02 wyceniamy na PLN 14.5/akcję.

WZA uchwaliło podwyższenie kapitału. WZA Molecure upoważniło Zarząd do emisji do 2.8 mln nowych akcji (20% rozwodnienia) implikujących potencjalną wartość SPO do 60-65 mln PLN. Uważamy, że najbardziej prawdopodobnym źródłem finansowania programu klinicznego jest emisja akcji; naszym zdaniem może to nastąpić w 3/4Q23. Uważamy, że ewentualna deklaracja głównego akcjonariusza o udziale w emisji byłaby czynnikiem wspierającym dla kursu.

Reklama

Rekomendacja i wycena. Podtrzymujemy rekomendację TRZYMAJ dla Molecure z nowym wartością godziwą na poziomie 23.2 PLN, o implikuje 8% potencjału wzrostu w stosunku do obecnej ceny.

Zobacz takżeMolecure S.A.: Otrzymanie przez Emitenta deklaracji udziału największego akcjonariusza Emitenta w ofercie publicznej akcji serii H nowej emisji

 

Jakie są perspektywy rozwoju dla spółki giełdowej Molecure? – analizujemy  - 1Jakie są perspektywy rozwoju dla spółki giełdowej Molecure? – analizujemy  - 1

Jakie są perspektywy rozwoju dla spółki giełdowej Molecure? – analizujemy  - 2Jakie są perspektywy rozwoju dla spółki giełdowej Molecure? – analizujemy  - 2

 

 

Reklama

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama