Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0. Spotkanie po wynikach za 1 kw. 2022 Unimot

|
selectedselectedselected
Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0. Spotkanie po wynikach za 1 kw. 2022 Unimot | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spółka opublikowała swoje wyniki finansowe za 1 kwartał dnia 23 maja po sesji. W dniu 24 maja miało miejsce spotkanie z zarządem by omówić wyniki Spółki.

  • Unimot potwierdził, że planowana emisja akcji (na zakup aktywów Lotosu) może nie być konieczna zważywszy na relatywnie bardzo dobre wyniki Spółki, dobre przepływy gotówkowe oraz ze względu na możliwość ograniczenia na rok zapasów obowiązkowych.
  • Zdaniem Spółki marże paliwowe (na ON+Bio i LPG) w kwietniu utrzymywały się na bardzo korzystnym poziomie jednak powtórzenie wyników z marca jest zdaniem zarządu niemożliwe. Spółka sugerowała, że wyniki za 2 kw. Będą najprawdopodobniej na wysokim poziomie ale na pewno niższym niż w 1 kw.
  • Według Spółki decyzja Komisji Europejskiej co do zgody na warunki wynegocjowane przez PKN przy fuzji Lotosu może dojść w ciągu kilku tygodni.
  • Spółka potwierdza, że widoczność na kolejne kwartały jest bardzo niska i wstrzymuje się z publikacją prognozy zarządu.
  • Zdaniem Spółki istnieją obecnie trzy główne kierunki alternatywnego kierunku importu oleju napędowego do Polski: Arabia Saudyjska, Indie oraz Stany Zjednoczone (chociaż ten kierunek jest relatywnie drogi w ostatnich tygodniach).
  • Spółka próbuje uzyskać dostęp do większej podaży LPG ze Szwecji, Norwegii, Wielkiej Brytanii oraz z portów ARA.
  • Spółka nie sprecyzowała oczekiwanego efektu spadku zapasów obowiązkowych na kapitał obrotowy czy zadłużenie netto.
  • Spółka nie precyzowała jaki udział w sprzedaży ma obecnie kierunek Ukraiński, ale przyznała, że marżowość na tym kierunku jest znacznie wyższa niż w Polsce a możliwości otrzymania przedpłaty niezwykle atrakcyjne.
  • Spółka sygnalizowała cel osiągnięcie pozytywnej EBITDA w segmencie fotowoltaiki pod koniec 2022 roku.

Komentarz: Wpływ pozytywny, chociaż prawdopodobnie już zdyskontowany. Potwierdzenie naszych przypuszczeń o możliwym braku emisji oraz dobry „outlook” wynikowy na 2 kw. to ciekawa perspektywa.

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama