Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dni bez sesji na giełdzie w grudniu 2022 oraz w 2023 roku. Kiedy w okresie świąteczno-noworocznym ustanie handel na GPW?

|
selectedselectedselected
Dni bez sesji na giełdzie w grudniu 2022 oraz w 2023 roku. Kiedy w okresie świąteczno-noworocznym ustanie handel na GPW? | FXMAG INWESTOR
Dni bez sesji na giełdzie w grudniu 2022. Kiedy w okresie świąteczno-noworocznym ustanie handel na GPW?
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Poniedziałek 26 grudnia to jedyny w tym miesiącu dzień bez sesji na GPW. Inwestorzy będą więc mogli handlować więcej, niż choćby rok temu. Jak co roku w grudniu, przed nami Święta Bożego Narodzenia. To głównie od nich, od ich układu w kalendarzu, zależy zazwyczaj to ile dni wolnych od sesji giełdowej na GPW jest w ostatnim miesiącu roku. Notowania nie odbywają się zazwyczaj w ważne święta państwowe i religijne.

 

Jeden dzień roboczy bez sesji na GPW w grudniu 2022

W tym roku w grudniu jest tylko jeden dzień roboczy bez sesji. Jest to poniedziałek 26 grudnia, czyli drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. W ten dzień inwestorzy będą musieli odpocząć od notowań.

Dni bez sesji na GPW w roku 2022

dni bez sesji na gieldzie w grudniu 2022 oraz w 2023 roku kiedy w okresie swiateczno noworocznym ustanie handel na gpw grafika numer 1dni bez sesji na gieldzie w grudniu 2022 oraz w 2023 roku kiedy w okresie swiateczno noworocznym ustanie handel na gpw grafika numer 1

Źródło: GPW

Reklama

Przypomnijmy, że w grudniu 2021 roku były dwa dni wolne od sesji. Pierwszym był piątek 24 grudnia – czyli wigilia. Drugim był piątek 31 grudnia – czyli Sylwester. W tym roku wigilia wypada w sobotę, tak samo jak Sylwester.

Zobacz również: Kalendarz makroekonomiczny: będzie się działo! RPP tym razem podniesie stopy procentowe?

 

Dni bez sesji w 2023 roku – kiedy GPW odpocznie od notowań

A jak wygląda rok 2023 pod względem dni bez sesji na GPW? Znowu będzie 10 dni wolnych, tak jak w 2021 roku, podczas gdy w mijającym roku tylko 9 dni roboczych było wolnych od sesji.

Nowy rok przypada tym razem w niedzielę, a w związku z tym pierwszym dniem bez sesji na GPW w przyszłym roku będzie będzie piątek 6 stycznia, czyli Święto Trzech Króli.

Na kolejne dni wolne od sesji trzeba będzie poczekać aż do kwietnia. Będą to 7 kwietnia i 10 kwietnia, czyli odpowiednio Wielki Piątek i poniedziałek Wielkanocny zwany potocznie Lanym Poniedziałkiem.

Kolejnymi dniami bez sesji, zwyczajowo, będą: Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy potocznie zwany Świętem Pracy (1 maja), Święto Konstytucji (3 maja), oraz Boże Ciało, które w 2023 roku wypadnie 8 czerwca.

Reklama

W wakacje tradycyjnie odpoczynek od giełdy pojawia się 15 sierpnia. Jest to jednocześnie Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Kolejnym dniem bez sesji na GPW w 2023 roku będzie dzień Wszystkich Świętych 1 listopada. I będzie to jedyny dzień bez sesji w listopadzie, gdyż 11 listopada (Święto Niepodległości) wypada w sobotę.

W grudniu 2023 zobaczymy aż dwa dni wolne od sesji. Będą to dwa dni świąt Bożego Narodzenia, które przypadną na poniedziałek i wtorek.

Zobacz również: Inflacja w Polsce (powoli) odpuszcza, a Fed coraz bardziej osłabia dolara (USD). Ile pieniędzy ma polski inwestor?

 

Dni bez sesji na GPW w roku 2023

dni bez sesji na gieldzie w grudniu 2022 oraz w 2023 roku kiedy w okresie swiateczno noworocznym ustanie handel na gpw grafika numer 2dni bez sesji na gieldzie w grudniu 2022 oraz w 2023 roku kiedy w okresie swiateczno noworocznym ustanie handel na gpw grafika numer 2

Źródło: GPW

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Piotr Rosik

Piotr Rosik

Zastępca redaktora naczelnego portalu FXMAG. Publicysta m.in. portalu Obserwator Finansowy. Wcześniej był m.in. wicenaczelnym portalu Strefa Inwestorów (2017-2022), redaktorem naczelnym dwutygodnika „Pieniądze&Inwestycje” (2014-16), dziennikarzem w "Gazecie Giełdy Parkiet" oraz "Rzeczpospolitej" i "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama