Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

ATM Grupa: prognoza wyników finansowych spółki za 4Q22E [GPW]

|
selectedselectedselected
ATM Grupa: prognoza wyników finansowych spółki za 4Q22E [GPW] | FXMAG INWESTOR
własne źródło
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Zakładamy, że 4Q22E był dość neutralnym kwartałem dla ATM Grupy w porównywalnym ujęciu organicznym, to jest z wyłączeniem segmentu nieruchomości oraz jednorazowego odpisu z 4Q21. Organicznie zakładamy wzrost standaryzowanej EBITDA bez wpływu segmentów nieruchomości, nadawania i gier oraz odpisu (tj. w naszym zdaniem podstawowym biznesie spółki) na poziomie 11% r/r, podczas gdy dynamikę raportowanej EBITDA prognozujemy na poziomie +154% r/r. Ze względu na otoczenie rynkowe w biznesie TV spodziewamy się słabszych wyników segmentu produkcji TV, podczas gdy w segmencie zarządzania aktywami zakładamy lepszy wynik r/r.

 

Przychody

Prognozujemy skonsolidowane przychody na poziomie PLN 63.3m, +37% r/r, jednak nie są one w pełni porównywalne r/r z uwagi na segment nieruchomości (w którym zakładamy PLN 15.9m przychodów w porównaniu do PLN 2.0m rok temu). Wyłączając segment nieruchomości spodziewamy się solidnego, 7% wzrostu skorygowanych przychodów, co oceniamy neutralnie biorąc pod uwagę słabsze otoczenie biznesu telewizyjnego w ostatnich kwartałach. Zakładamy przychody w segmencie produkcji TV na poziomie PLN 25.8m (-4% r/r, nie zakładamy żadnych istotnych przychodów z produktów premium w 4Q22E). Z drugiej strony zakładamy dobrą dynamikę przychodów w segmencie zarządzania aktywami na poziomie +22% r/r (po bardzo mocnym 3Q22 z dynamiką +48% r/r).

 

Raportowana EBITDA (włączając amortyzację aktywów programowych do łącznej amortyzacji)

Łącznie prognozujemy raportowaną EBITDA w 4Q22E na poziomie PLN 16.0m, co implikuje (+154% wzrostu r/r z niskiej bazy zaburzonej jednorazowym odpisem (PLN -6.3m odpisu zostało rozpoznane w 4Q21 na pożyczce do spółki zależnej). Dodatkowo, w segmencie nieruchomości zakładamy PLN 4.0m EBITDA w porównaniu do PLN 0.6m rozpoznanych rok temu. Dodatkowo, w 4Q21 ATM Grupa rozpoznała niespodziewanie PLN 0.9m EBITDA z segmentu nadawania – dla 4Q22E zakładamy PLN 0.0m. Wyłączając odpis, segmenty nieruchomości, nadawania i gier oraz amortyzacje aktywów programowych spodziewamy się +11% wzrostu r/r skoryg. EBITDA. W segmencie produkcji TV prognozujemy 7% spadek raportowanej EBITDA do PLN 2.7m. Szacujemy, że amortyzacja aktywów programowych wyniosła PLN 0.2m w porównaniu do PLN 0.0m w 3Q22 i PLN 0.4m w 4Q21. Wyłączając amortyzację aktywów programowych szacujemy standaryzowaną EBITDA w segmencie produkcji TV na poziomie PLN 2.4m w porównaniu do PLN 2.4m w 4Q21. Dla segmentu zarządzania aktywami szacujemy 23% wzrost rap. EBITDA do PLN 10.3m. Nie zakładamy w 4Q22E odwrócenia odpisów z 4Q21 (PLN -6.3m).

Reklama

 

JVs

Zakładamy łączna kontrybucję z jednostek stowarzyszonych w 4Q22E na poziomie PLN 2.6m, w tym PLN 0.7m z Boombitu, PLN 0.7m z ATM Virtual, PLN 0.6m z Luminy oraz PLN 0.5m z Black Photon.

 

Zysk netto

Łącznie prognozujemy zysk netto w 4Q22E na poziomie PLN 11.3m (+347% r/r z uwagi na niższą bazę w 4Q21).

 

ATM Grupa: Najnowsza prognoza wyników spółki za 4Q22E [GPW] - 1ATM Grupa: Najnowsza prognoza wyników spółki za 4Q22E [GPW] - 1

Reklama

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama