Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Akcje Pepco mocno zaciążyły na warszawskim parkiecie

|
selectedselectedselected

Zgodnie z oczekiwaniami, środowa sesja przyniosła ograniczoną zmienność. Powodem powyższego było oczekiwanie inwestorów na wieczorne publikacje w Stanach Zjednoczonych. 

Akcje Pepco mocno zaciążyły na warszawskim parkiecie
depositphotos.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Uczestnicy rynku wyraźnie chcieli się zapoznać z zapiskami z ostatniego posiedzenia Fed w kontekście ostatnich wyższych od prognoz odczytów inflacji konsumenckiej w amerykańskiej gospodarce. Jednocześnie rynek wyczekiwał wisienki na torcie w kontekście sezonu wynikowego za 4Q23, czyli wyników Nvidia. Do tej pory wyniki opublikowało ponad 415 spółek, których skumulowany zysk netto na akację (EPS) wzrósł o 5,0% r/r, co było rezultatem o ponad 7,4% lepszym od prognoz. W rezultacie indeksy w Europie wahały się w okolicy 0,30% na plusie.

 

Zrzut ekranu 2024-02-22 o 10.05.31.pngZrzut ekranu 2024-02-22 o 10.05.31.png

 

Nieco słabszą sesję zaliczył krajowy rynek akcji, gdzie WIG20 po wtorkowym rajdzie cofnął się o blisko 0,50%, mimo iż w ciągu dnia wzrosty przekraczały +0,50%. Tym razem dobre zachowanie sektora bankowego nie wystarczyło. Indeksowi blue chips najmocniej ciążyły notowania Pepco, Allegro oraz Asseco Poland. W podobnej skali do WIG20 spadki notowała również tzw. druga i trzecia linia. Z drugiej strony indeksy WIG20 czy mWIG40 w ostatnim miesiącu wzrosły 7-9%, więc odreagowanie jak najbardziej się należy. Wydaje się, że dalsze kierunki wyznaczą trendy globalne. W dniu wczorajszym nastrojom na GPW mógł ciążyć wyraźnie słabszy odczyt styczniowej produkcji budowlano-montażowej. Ekonomiści zakładali wzrost o ponad 6,0%, gdy zgodnie z publikacją GUS zmiana wyniosła -6,1% r/r. Powyższe zaskoczenie można tłumaczyć zastojem w inwestycjach publicznych oraz warunkami pogodowymi.

Reklama

 

Zrzut ekranu 2024-02-22 o 10.05.49.pngZrzut ekranu 2024-02-22 o 10.05.49.png

 

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Dziś w globalnym kalendarium makroekonomicznym uwaga zostanie skierowana przede wszystkim na wstępne odczyty wskaźników wyprzedzających PMI dla największych gospodarek. Z kolei krajowi inwestorzy skupią się na odczycie styczniowej sprzedaży detalicznej, tym bardziej mając na uwadze słabe odczyty z produkcji przemysłowej oraz produkcji budowlano-montażowej. W przypadku sprzedaży detalicznej wsparciem pozostaje jednak szybki wzrost płac nominalnych, których dynamika w styczniu zbliżyła się do 13% r/r i była najwyższa od lat.

 

Zobacz także: Spektakularne wyniki Nvidia! Przychody w górę o 265%, kurs akcji wystrzelił

 

Reklama

Wyczekiwane wyniki za 4Q23 Nvidia okazały się lepsze od oczekiwań. Zysk na akcję (EPS) wyniósł 5,16 USD przy prognozach 4,64 USD. Przychody również okazały się wyższe (22,1 mld USD vs 20,6 mld USD). W rezultacie w handlu posesyjnym notowania spółki rosły ok. 10%. Powyższe powinno pozostać mocnym wsparciem w początkowej fazie dzisiejszego handlu na Starym Kontynencie, również na GPW.

 

Zrzut ekranu 2024-02-22 o 10.05.14.pngZrzut ekranu 2024-02-22 o 10.05.14.png

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BNP Paribas Biuro Maklerskie

BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.


Reklama
Reklama