Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Akcje Medicalgorithmics SA (MEDICALG): ostatnie wydarzenia w spółce

|
selectedselectedselected
Akcje Medicalgorithmics SA (MEDICALG): ostatnie wydarzenia w spółce | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Pożyczka i opcja kupna aktywów Medi-Lynx 18 maja

Spółka poinformowała, że „Kupujący” i Medi-Lynx podpisały umowę pożyczki, na podstawie której „Kupujący” udzieli Medi-Lynx pożyczki do kwoty 2,5 mln USD na następujących warunkach:

∙ 300 tys. USD zostanie przelane do Medi-Lynx w dniu zawarcia umowy pożyczki

∙ 800 tys. USD zostanie przekazane spółce przez „Kupującego” jako płatności za usługi i sprzęt dostarczony przez Spółkę do Medi-Lynx w poprzednim miesiącu

∙ Kolejne dwie transze, 800 tys. USD i 600 tys. USD, zostaną przekazane przez Kupującego jako płatności za usługi i sprzęt dostarczony przez Spółkę do Medi-Lynx w ciągu najbliższych 30 i 60 dni.

∙ Oprocentowanie pożyczki wynosi 10% w skali roku.

Reklama

∙ Pożyczka musi zostać spłacona do 30 listopada 2022 roku.

W dniu 18 maja Spółka poinformowała, że zawarła z „Kupującym” umowę opcji kupna wybranych aktywów Medi-Lynx na następujących warunkach:

∙ Kupujący będzie miał możliwość zakupu wybranych aktywów Medi-Lynx za kwotę 3,5 mln USD

∙ Kupujący będzie mógł skorzystać z opcji w ciągu 60 dni po zaksięgowaniu pierwszej transzy pożyczki na koncie firmy.

∙ Jeżeli kupujący skorzysta z opcji kupna, Spółka podpisze z „Kupującym” Umowę Wsparcia dotyczącą usług wsparcia i sprzedaży urządzeń. Usługi wsparcia będą świadczone w cenie 666 tys. USD miesięcznie przez pierwsze 6 miesięcy, a następnie 500 tys. USD miesięcznie. Urządzenie Pocket ECG będzie sprzedawane w cenie 400 USD za urządzenie w ilości ok. 500 miesięcznie.

Wygląda na to, że firma w końcu znalazła podmiot, który chce udzielić pożyczki. Jednak kwota 2,5 mln USD naszym zdaniem nie wystarczy na zaspokojenie wszystkich potrzeb płynnościowych w 2022e, które szacowane są przez spółkę na 4-6 mln USD. Co więcej, jeśli opcja kupna nie zostanie wykonana, spółka będzie musiała zwrócić pożyczkę do końca listopada 2022 r., a Medicalgorithmics będzie musiała znaleźć nowe finansowanie dłużne.

Reklama

Jednak w przypadku skorzystania z opcji kupna Medicaloritmics będzie mógł robić interesy w USA tak jak przed zakupem Medi-Lynx, tj. firma będzie sprzedawać klientom tylko swoje urządzenia i usługi wsparcia.

Miesięczna liczba wniosków

Zgłoszona liczba wniosków nie wykazuje oznak poprawy oczekiwanej w naszym poprzednim raporcie. Spółka YTD zgłosiła całkowitą liczbę wniosków w wysokości 25,0 tys. (-12% r/r) i zrealizowała 28% naszej prognozy na 2022e przedstawionej w naszym poprzednim raporcie z marca 2022 roku. W tym samym okresie liczba wniosków o wysokiej marży (MCT, Event monitoring, Extended holter) wyniosła 19,0 tys. (płasko r/r) - 29% naszej prognozy na 2022e. Nisko-marżowe wnioski (holter, hook-ups i inne) osiągnęły poziom 6,0 tys. (-37% r/r), tj. 28% naszej prognozy na 2022e przedstawionej w poprzednim raporcie. Pozytywną stroną zgłaszanych wniosków jest ich struktura, która wyraźnie się poprawia. Wnioski z wysokimi marżami YTD stanowiły 76% łącznej liczby wniosków (wobec 66% rok temu), w porównaniu do 75% prognozowanych w naszym poprzednim raporcie z marca.

Akcje Medicalgorithmics SA (MEDICALG): ostatnie wydarzenia w spółce - 1Akcje Medicalgorithmics SA (MEDICALG): ostatnie wydarzenia w spółce - 1

Akcje Medicalgorithmics SA (MEDICALG): ostatnie wydarzenia w spółce - 2Akcje Medicalgorithmics SA (MEDICALG): ostatnie wydarzenia w spółce - 2

 

 

Reklama

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama