Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Akcje Dino i KGHM sporym obciążeniem dla warszawskiego parkietu

|
selectedselectedselected

Giełdy europejskie rosły w poniedziałek, ale pozytywny impuls, który dały im nadzieje na to, że Zjednoczenie Narodowe nie uzyska we Francji samodzielnej większości, zaczął wygasać bardzo szybko po otwarciu rynku kasowgo. CAC40 zyskało finalnie 1,09%, co stanowi niewiele ponad jedną trzecią zwyżki, którą notowało w szczytowym punkcie.

Impuls z Francji słabszy niż się wydawało
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Pozostałe indeksy notowały wzrosty od 0,03% (FTSE100) do 1,70% (FTSE MiB). Pozytywne informacje płynęły z frontu inflacyjnego – niemieckie CPI spadło z 2,4% r/r do 2,2% r/r, więcej od oczekiwań.

 

Zobacz także: Mirbud akcje prognozy na najbliższe dni: silny trend wzrostowy i pozytywne prognozy rynkowe

 

Warszawa otwierała się na plusach, ale wzrosty zostały stłumione bardzo szybko. WIG20 spadł o 0,32%, mWIG40 o 0,26%, jedynie sWIG80 zyskał 0,13%. Dla banków dzień miał mieszany charakter, indeks sektorowy lekko rósł, ale taniało PKO (-0,54%) czy mBank (-1,79%). Poważniejszym problemem były Dino (-1,97%) i KGHM (-1,63%). Średnim spółkom potężnie ciążyło CCC (-4,23%).

Reklama

 

 

S&P500 otworzyło lipiec wzrostem o 0,27%, a NASDAQ o 0,83%. O 6,05% drożała Tesla, o 2,91% Apple, przeszło dwuprocentowe wzrosty notowały także Microsoft (+2,19%) i Amazon (+2,04%). nVIDIA drożała o 0,62%, ale cały sektor półprzewodników znajdował się pod presją, notując koszykowo przeszło procentową stratę. Jak widać, kapitał odpływa z niego przede wszystkim do spółek Magnificent 7.

 

W godzinach porannych rosną indeksy azjatyckie, przeszło procentowe wzrosty notuje Nikkei. Kontrakty futures na europejskie indeksy zachowują się niestety słabo i zachowanie Dalekiego Wschodu nie musi oznaczać, że dzisiejsza sesja rozpocznie się od wzrostów. W trakcie dnia poznamy dane inflacyjne dla całej strefy euro, podczas konferencji w Sintrze wypowiadać się będą C. Lagarde i J. Powell, opublikowany zostanie raport JOLTS.

Nota prawna

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Cisowski

Kamil Cisowski

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych oraz tytuł CFA. Karierę rozpoczął w 2008 r., a doświadczenie zdobywał w Departamencie Skarbu Raiffeisen Bank Polska, w Domu Maklerskim X-Trade Brokers oraz w PKO Banku Polskim. Od września 2015 r. w MetLife TFI odpowiadał za makroalokację w funduszach zagranicznych, komunikację inwestycyjną, a także rozwój oferty produktowej. Pracę w Domu Inwestycyjnym Xelion rozpoczął w 2017 r.


Reklama
Reklama