Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ubezpieczenie na życie – jak skonstruować polisę, która rzeczywiście się opłaca?

|
selectedselectedselected
Ubezpieczenie na życie – jak skonstruować polisę, która rzeczywiście się opłaca?
materiał partnera
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Ubezpieczenie na życie w podstawowej wersji daje ci gwarancję, że twoi bliscy otrzymają pomoc finansową, w razie gdyby ciebie zabrakło. To ważna perspektywa, jednak z pewnością chcesz, aby wykupiona polisa przydała się również tobie. Możesz więc rozszerzyć jej zakres o ochronę zdrowia, następstwa nieszczęśliwych wypadków lub niezdolność do pracy z powodu choroby. Sprawdź, jak skonstruować ubezpieczenie, które będzie satysfakcjonowało cię w pełni!

 

Ubezpieczenie na życie – czym są umowy dodatkowe? Jakie są rodzaje?

Podstawowa wersja polisy na życie gwarantuje wsparcie finansowe dla osoby uposażonej w sytuacji śmierci ubezpieczonego. Upoważniony do odbioru pieniędzy z ubezpieczenia jest najczęściej członek (członkowie) rodziny lub inna bliska osoba. Z kolei banki często wymagają od swoich klientów wykupienia polisy tego rodzaju, gdy udzielają kredytów hipotecznych na wiele lat. Pamiętaj, że ten produkt finansowy ma być użyteczny przede wszystkim dla ciebie, dlatego warto rozszerzyć jego zakres. Można to zrobić dzięki umowom dodatkowym, które mają formę aneksu do podstawowego dokumentu i szczegółowo określają, które obszary twojego życia zostaną objęte ubezpieczeniem. 

Przykładowe umowy dodatkowe dotyczą:

  • niezdolności do pracy – dzięki temu zachowasz płynność finansową w każdej sytuacji;
  • poważnych chorób, w tym nowotworów i chorób cywilizacyjnych – aneksy do umów zapewniają łatwiejszy i szybszy dostęp do leczenia wielu chorób, których listę znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Jeśli obawiasz się, że problem cukrzycy typu 2 może w przyszłości cię dotyczyć, masz możliwość wykupienia ubezpieczenia na wypadek tej konkretnej choroby;
  • leczenia szpitalnego – takie rozszerzenie polisy gwarantuje ci wypłatę świadczenia za każdy dzień pobytu w szpitalu;
  • leczenia za granicą – po tego rodzaju umowę dodatkową warto sięgnąć, jeśli często podróżujesz służbowo;
  • następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) – to cenny dodatek do polisy, który może zapewnić ci kompleksowe wsparcie po nieszczęśliwym wypadku: pomoc w rehabilitacji, łatwiejszy dostęp do specjalistów;
  • ochrony dziecka – twoja polisa może chronić również twoje dzieci w wielu obszarach ich życia. 
Reklama

Pamiętaj, że umowę dodatkową możesz zawrzeć w momencie, gdy wykupujesz polisę na życie lub zdecydować się na nią później, w dowolnym momencie. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat polis na życie?

Odwiedź stronę internetową: https://www.nn.pl/dla-ciebie/zycie-i-zdrowie/ubezpieczenie-na-zycie.html.

 

Jak dostosować ubezpieczenie na życie do swoich potrzeb?

Zastanawiasz się, jak skonstruować polisę na życie w pełni dostosowaną do twoich potrzeb? To bardzo proste! Skontaktuj się z doradcą ubezpieczeniowym i opowiedz mu o wszystkich obszarach, które są dla ciebie ważne i które chciałbyś objąć ochroną. Na tej podstawie ekspert będzie mógł przygotować dla ciebie optymalną wersję polisy, która przyda ci się w wielu sytuacjach. Cały proces przebiega szybko i wygodnie – możesz wybrać formę tradycyjną lub online.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama