Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Bardzo niepokojące dane z gigantycznej sieci Walmart: klienci redukują swoje wydatki

|
selectedselectedselected
Bardzo niepokojące dane z gigantycznej sieci Walmart: klienci redukują swoje wydatki | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Klienci redukują swoje wydatki na odzież czy elektronikę, koncentrując się na dobrach pierwszej potrzeby, w tym żywności – poinformowała wczoraj spółka zarządzająca sklepami Walmart. Jednocześnie zredukowała ona swoje oczekiwania dotyczące szacowanego zysku zarówno w wymiarze kwartalnym, jak i rocznym.

Walmart ma ponad 10 tys. sklepów stacjonarnych oraz liczne strony e-commerce, które każdego tygodnia odwiedza blisko 230 milionów klientów z kilkudziesięciu krajów. Przy przychodach za rok fiskalny 2022 w wysokości 573 miliardów dolarów firma zatrudnia ok. 2,3 miliona pracowników na całym świecie.

Dane gigantycznej sieci wydają się miarodajne i mogą odzwierciedlać zmianę trendu na rynku oraz nastawienia konsumentów. Rosnąca inflacja i niepokoje wywołane przez napaść Rosji na Ukrainę zdają się wpływać na pogarszające się nastawienie klientów sklepów. Potwierdzały to zresztą spadki indeksów pokazujących sentyment konsumentów po obu stronach Atlantyku. Hamujący popyt może z kolei stanowić zapowiedź stagflacji lub recesji. 

Dla akcjonariuszy Walmartu publikacja danych sprzedażowych oraz cięcie szacowanych zysków mogły bezpośrednio przełożyć się na straty. Cena akcji spółki spadła wczoraj o ok. 10 proc., ciągnąc za sobą w dół także inne amerykańskie firmy notowane na giełdzie i nastawione na handel detaliczny. Target stracił ponad 5 proc., Macy’s ponad 4 proc., a Amazon ponad 3 proc. Wkrótce wyniki opublikują spółki: Alphabet, Microsoft, Visa, Coca-Cola oraz McDonald’s.

Reklama

 

 

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82,59% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Daniel Kostecki

Daniel Kostecki

Główny Analityk Rynków CMC Markets Polska - waluty, indeksy, surowce. Prywatnie inwestuję przez instrumenty z GPW oraz kontrakty CFD. Członek rady nadzorczej w GAMING FACTORY S.A.


Reklama
Reklama