Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Vitalik Buterin: "konkurenci Ethereum to scentralizowane sterty śmieci"

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Vitalik Buterin, współtwórca Ethereum (ETH) i jedna z czołowych postaci w branży kryptowalut, odpowiadając na zarzuty niskiej przepustowości transakcji w sieci Ethereum, określił czołowych konkurentów rynkowych, za które uznawane są projekty takie jak EOS, NEO i TRON, jako „scentralizowane sterty śmieci”.

 

Buterin, zapytany podczas jednej z konferencji o potencjalny wzrost przepustowości Ethereum po wprowadzeniu nadchodzących aktualizacji sieci, odpowiedział dość osobliwie:

 

Reklama

„Zauważyłem dużo nieporozumień w tym temacie. Mamy teraz sporo, mówiąc szczerze, naprawdę kiepskich projektów kryptowalutowych, które starają się udowodnić, że są lepsze bo, mają wymyślny algorytm konsensusu, dzięki któremu mogą przeprocesować 5000 transakcji na sekundę, podczas gdy Ethereum ze swoim Proof of Work jedynie 15. I to jest właśnie okropne nieporozumienie. Celem algorytmu konsensusu nie jest sprawienie, że blockchain jest szybki. Istnieje on po to, aby zachować wysokie bezpieczeństwo sieci blockchain”

 

Następnie Buterin stwierdził, że projekty które chwalą się przepustowością na poziomie 3500 transakcji na sekundę są tak naprawdę „scentralizowaną kupą śmieci”, w której istnieje siedem węzłów potwierdzających wszystkie transakcje, co wydaje się przytykiem w stronę projektu NEO. Dodał on również, że nie da się zapewnić wysokiej skalowalności sieci bez poświęcenia jej stopnia decentralizacji lub bezpieczeństwa. Jako jedyne słuszne rozwiązania zwiększające przepustowość blockchainów przytoczył rozwiązania drugiej warstwy, takie jak Lightning Network w bitcoinie (BTC), czy Plasma Cash opracowywana dla Ethereum.

Czytaj także: Plasma Cash już prawie gotowa - poinformował twórca Ethereum, Vitalik Buterin. Jak to działa?

Współtwórca Ethereum, Vitalik Buterin, poinformował na swoim Twitterze, że implementacja Plasma Cash, mająca rozwiązać problem niskiej skalowalności drugiej pod względem kapitalizacji  kryptowaluty, jest już niemal gotowa. Informacja została poprzedzona zaskakującym stwierdzeniem Buterina, który pr.. Czytaj
Plasma Cash już prawie gotowa - poinformował twórca Ethereum, Vitalik Buterin. Jak to działa?

 

Reklama

Do najbliższego hard forku Ethereum, określanego mianem Constantinople, dojdzie najwcześniej 27 lutego. Jego głównym założeniem będzie obniżenie nagrody za blok dla górników z 3 do 2 ETH oraz przesunięcie difficulty bomb o rok.

Czytaj także: Znamy nową datę Constantinople, hard forku Ethereum

Odkryta dzień przed planowanym hard forkiem Constantinople luka bezpieczeństwa doprowadziła do odroczenia terminu aktualizacji protokołu Ethereum (ETH), która była planowana na 16 stycznia. Hard fork został finalnie przeniesiony o sześć tygodni i odbędzie się najprawdopodobniej w środę 27 lutego. .. Czytaj
Znamy nową datę Constantinople, hard forku Ethereum

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama